İçerik değiştir

cumhuriyetinize sahip çıkın! 3

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 28 yanıt verildi

#1 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 11.07.2007 - 01:25

tayyip seçim turlarına güney doğu anadoludan başlayarak, alt kimlik üst kimlik tartışmasını getirerek ve katile sayın diyerek tavrını zaten belli etmişti. ayrıca şu bağlantıya dikkat edin. akp iktidarı ile 80 yıldır ermenistana uygulanan ambargo kaldırılmış ve ülker grubu ermenistana ürünlerini pazarlayarak cirosunu arttırmıştır. bu ürünleri ise ermenistana ulaştıran şirket tayyipin şirketidir. bunu yapan akp hükümetidir. akp hükümeti, pkk fitilini 20 yıl önce hakkariden ateşleyen ve şu anda abd den finans desteği alarak pkk yı güçlendiren, silahlandıran ermenistanla iş ortaklıkları yapmaktadır. ayrıca son 15 yılı düşünün ve gözünüzün önünden geçirin. son 15 yıllık süreçteki hiçbir iktidar döneminde, güneydoğuda kurulması ihtimal olan federe devletin söylemleri bu derece güçlü değildi. son 15 yılda ( erbakan dahil ) hiçbir iktidar döneminde şeriat bu derece tartışılmamıştı. geçmişteki hortumcu iktidarları mumla arıyor halk. bugün devletin elinde satabileceği hiçbir şey kalmamıştır. ve ülkenin can damarı olan TÜRK TELEKOM, lübnan asıllı yahudi bir işadamına yok pahasına satılmıştır. bir ülkenin savaştaki en kritik noktası haberleşme ağıdır. asker bile heberleşme( muhabere ) ağını türk telekom aracılığı ile yapmaktadır. şu anda ülkenin bütün haberleşme ağı yabancı tarafından ele geçirildi. TÜM CEP TELEFONU OPERATÖRLERİ VE TÜRK TELEKOM UN HEMEN HEMEN TAMAMI yabancıların elinde. sadece haberleşme sistemi degil. tüm bankalar ve finans kuruluşları. ( şu anda İMKB de işlem gören şirketlerin %81 i yabancıların elinde ) seneryo gerçek oldu. ülke akp iktiarında 4,5 yılda içten fethedildi. ve yabancıya TAM BAÐIMLI olduk. şimdi kımıldayacak halimiz yok ne yazık ki!! onlar ne derse onu yapmak mecburiyetindeyiz. BUNUN ANLAMI NEDİR? BİZ ŞU ANDA HANGİ DÖNEMİ YAŞIYORUZ? ben açıklıyım. tarih boyunca hiç bir zaman ele geçiremedikleri topraklarımızı ve özgürlüğümüzü bizlerden bu şekilde almak üzereler. ( kıbrıs ve güneydoğu anadolu ) çünkü biliyorlar ki bunu savaşarak elde edemezler. buna artık dur denmeli. buna dur diyecek kişilerde bizleriz. ülkenin genç nüfusu. geçen seçimlerden itibaren 4 milyon kişi 18 yaşına basarak oy kullanmaya hak kazanmıstır. ortalama 20 milyon kişilik genç nesilin tekrar düşünmek için azda olsa vakti var. ülkesini en çok seven ve topragını, bütünlüğünü koruyacağına en çok inandığınız kişiye oy verin. AMA UNUTMAYIN BU KESİNLİKLE AKP DEÐİL.çünkü bütün bunlar akp iktidarının, ermeni diasporasının ve abd nin türkiye üzerindeki oyunlarıdır.

aslında bizim buradan konuşmamız pek bir şey değiştirmeyecek. bu nasıl bir cahilliktir ki bu sitede bile akp taraftarları var. nasıl olurda gerçeği göremezler. şimdi 22 temmuz türkiye için çok çok kritik bir dönemeçtir. seçimden akp nin yeniden tek başına iktidar çıkması ihtimali ülkeyi karanlığa ve çok büyük bir kaosa sürükleyecektir. dilerim ki olmaz.
son olarak gençlere önerim; ATATÜRKÜN GENÇLİÐE HİTABESİNİ OKUYUNUZ. ATAMIZ BU HİTABEYİ BİZLER İÇİN, SENİN İÇİN SÖYLEDİ VE KALEME ALDI. BUGÜN KARŞINA CIKSA "ATAM ELİMDEN GELENİ YAPTIM DİYEBİLİRMİSİN"

Bu mesaj katharsis tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.07.2007 - 01:36

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 11.07.2007 - 07:59

Siyasi oyunlar bunlar,boşuna debeliniyorsunuz.Madem bu oyunlar vardı şimdiye kadar,niye sustunuz bu 4,5 sene içinde?Niye konuşmadı Baykal Beyefendi?Daha önce vatanın değildide,seçimler yaklaşırkenmi vatannın oldu???!Seçimler yaklaşırkenmi Ata'nın adını ağzına almaya başladın?!Niye seçimler yaklaşırken bu kadar çok haber çıkıyo?Düz mantık ''seçim politikaları''..

Ermenilerle işbirliği yaptığını söylüyorsunuz..CHP'nin babamız dediği kişyi biraz araştırın bakalım..Ve benim bir zamanlar çok beğendiğim İlhan Kesici'nin geçtiğimiz aylarda evinde kimleri misafir ettiğini,yemekler hazırlattığını bi araştırın..

Ayrıca uygulanan ekonomik politika başka bir hükümetin iktidarlığınfa bile olsa değişmeyecektir..Çünkü yemez,çünkü sıkar...Ha eğer değiştirmeyede kalkarlarsa,herkes şimdiden erzakları depolamaya başlasın....
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#3 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.07.2007 - 10:11

Allah rahmet eylesin , Atatürk vefat etti.
Mekanı Cennet olsun..

Her seferinde Atatürk yaşasaydı şöyle olurdu böyle olurdu söylemlerini bıraksak ? Atatürk yaşasaydı belkide Tayyip Erdoğanı tebrik ederdi nereden biliyorsunuz ? E öyle ya madem öyle diyor diyorsunuz , belki böyle yapacaktı ?

Ben elimden geleni yapıyorum kendime göre.
Sol partiler ne zaman ülkeye hakim olduysa ülke çıkmaza girdi. Yeni bir çıkmaza girmemek için akıllı davranın derim ben.

Değişiklikler Kaydedildi...

#4 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 21:50

aylar önce yazılmış bir konu? şimdi tekrar okuyalım!! hak vereceksiniz.

#5 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 22:01

Birileri Heykellerin Pipisini Siyaset Malzemesi Yaparak Cumhuriyete Sahip Çıktığını sandığı Sürece AKP hep iktidar olacak.

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 22:04

Birileri Heykellerin Pipisini Siyaset Malzemesi Yaparak Cumhuriyete Sahip Çıktığını sandığı Sürece AKP hep iktidar olacak.

:) *utan

:blowdown:

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 22:11

Hak vermemek için dop olmak lazım, hatta o bile yetmez :)

#8 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 22:22

WaLe+1, işte bukadar...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 23:20

Önceleri , AKP'nin seçim meydanlarında salya sümük ağlayıp , yaşanan her olumsuzluktan bir kazanç sağlamak ile beraber , CHP'nin saçma sapan muhalefeti ile tek başına iktidar olduğuna inananlardandım . Taa ki geçtiğimiz yıllarda yapılan seçim anketlerine bir göz atıp , oy verdiğim partinin genel merkezine yakın olan kişiler ile seçim sonuçlarını görüşene kadar .

Sürekli , AKP'nin Küçük Emrah'ı aratmayan , ''boynu bükükler , çaresiz zavallı garip yetimler'' edebiyatı ile seçimlerde birinci parti olduğuna inandık . Fakat gözden kaçırdığımız bir şey var . O da , AKP'nin 2004 yılı yerel seçimlerinde aldığı % 40.13'lük oy oranı . AKP zaten 2004 yılı yerel seçimlerinde , 2007 yılında yapılan genel seçimlerde aldığı oya yakın bir oy almış . Arada sadece 5-6 puanlık bir fark görüyoruz . O zamanlar ne Cumhurbaşkanlığı seçimi , ne de başka bir şey var . Yani AKP'nin yükselişine etki ettiğine inandığımız , mağdur edebiyatı yapılacak herhangi bir durum yok . Kaldı ki 2004 yılından , 2007 yılının Temmuz ayına kadar yapılan anketlerde de AKP sürekli yükselişteydi . KONDA adlı araştırma şirketi de , bir çoğumuzun , kibarcası hadi oradan dediğimiz seçim sonuçlarını bizlere seçimlerden önce sunmuş oldu . Çünkü KONDA'nın yaptığı araştırmalarda AKP'nin alacağı oy oranı % 47.9'du . *zong

Yani ben , AKP'nin mağdur edebiyatı ile sadece popülaritesini arttırdığına inanıyorum . Bence AKP'nin yükselişinin ardında yatan asıl neden , tabandan tavana kadar uzanan ekonomik örgütlenmedir . Bu ekonomik örgütlenme AKP'li belediyenin temizlik işçisinden başlar , Fethullah Gülen cemaatinin içinden geçer ve Sayın Başbakana kadar uzanır . Bildiğiniz titan saadet zinciri . Öbür türlü , ülkemizin Cumhuriyet tarihinin belki de en buğranlı günlerini geçirdiği , bir avuç it sürüsüne boyun büktüğümüz , hatta rezil kepaze olduğumuz , mecliste bulunan bazı gerizekalıların kürdistan diye zırvaladığı , AB'nin dayatmalarını sorgusuz sualsiz kabul ettiğimiz şu dönemde , AKP'nin bu kadar yükselmesine imkan yok .

İnşallah yanılıyorumdur da , AKP ülkemizin selameti için uğraşıyordur .

#10 Tzatziki

Tzatziki

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 45 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 23:35

nasıl olurda gerçeği göremezler. 

o may gaş!! Baba sen çok dertlisin be. Lakin görmek dediğin de türlü türlü. Şimdi sadece siyah beyaz gören türler de vardı değil mi?

Ama çok renk de kötü, liboş filan derler mazallah, hani i.ne gibin pu.t gibin bir şey.

Çoçukluk gibisi var mi be, sadece iyiler ve kötülerden oluşan çizgi filmler

#11 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 23:46

Bence AKP'nin yükselişinin ardında yatan asıl neden , tabandan tavana kadar uzanan ekonomik örgütlenmedir . Bu ekonomik örgütlenme AKP'li belediyenin temizlik işçisinden başlar , Fethullah Gülen cemaatinin içinden geçer ve Sayın Başbakana kadar uzanır.

AKP 35,090,989 geçerli oydan 16,632,7293 oy almış. Şimdi bu 16 milyon oyun asıl nedenini kendi örgütlemesine bağlamak için 16 milyonluk bi örgütten ve 16 milyon örgüt üyesinden bahsediyor olman lazım ki bence böyle bişeyi kastetmessin sen :ud:
Hatta tek bir nedene bağlamak da ayıp olur, adamı döverler *muz *zong

#12 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.03.2008 - 23:54

Elbette ki ... :ud:

Sonuçta , ''Bana örgüt kurmamız için ilahi bir emir geldi . Hadi kalkıp bir örgüt kuralım.'' dememişlerdir yani . *muz

AKP'nin yükselişinin ardında yatan farklı farklı bir çok neden illa ki vardır . Fakat bence en önemlisi budur . Diğer nedenleri de hatırlarsanız sizinle konuşmuştuk . Ama ben ''hizmete özel'' olduğu için paylaşmak istemiyorum . *zong

#13 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:07

Kadrolaşmaya rastlamayacağın bi parti varmı ki? Senin demene göre biraz daha detaylı çalışmışlar.. Azıda bir çoguda bir bu şeyin nasılsa *muz

#14 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:18

Hocam , tek başına iktidar olan ve bu tek başına iktidar şansını iki dönem üst üste yakalayan bir partinin kadrolaşması da bir başka olur yani . *muz

Tabii cefakar AKP tabanının da hakkını vermek lazım . Birileri artis artis gezerken , gittiler , kapı kapı dolaştılar , oy istediler . AKP'li hanımların gitmediği ev , çalmadığı kapı yoktu . Seçimlere çok güzel hazırlandılar .

Ve buna , AKP'nin benimsediğini iddia ettiği , sürekli buna vurgu yaptığı ''Millet için Devlet'' siyaseti de eklenince , bu başarı kaçınılmaz oldu .

#15 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:18

Cumhuriyet Nedir ? Nasıl Sahip Çıkılır ?

Biliyorsanız bi yazın ? Sonrasında edecek kelamlarım var ?

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#16 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:33

Tabii cefakar AKP tabanının da hakkını vermek lazım . Birileri artis artis gezerken , gittiler , kapı kapı dolaştılar , oy istediler . AKP'li hanımların gitmediği ev , çalmadığı kapı yoktu . Seçimlere çok güzel hazırlandılar .

Yok o hepsinde var diğerlerinin hakkını yeme şimdi :ud: Ama seçim kampanyası için harcanan paranın büyüklüğü hakkındaki söylentileri duymadım değil.. (ne kadar doğru bilmiyorum)
Ama birilerinin artis gibi gezme konusunda seninle hemfikirim. eee çalışmayana ekmek yok bu devirde..

Şuan Akp'nin Cumhuriyete sahip çıkma anlayışını yaşıyoruz. Tadını çıkaralım *muz

#17 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:41

Hocam işte muhalefet kıç büyütünce , adamlar da silip süpürdüler . Her konuda örgütlenme sağlam . *muz

Ya hocam o değil de , bu Cumhuriyeti koruma mevzusu benim kafamı bayağı bir karıştırdı . Kendi kendime dedim ki ; ''ulan biz bugüne kadar Cumhuriyeti değil de neyi koruyorduk ?''

Neyse hocam Ahmet Altan Cumhuriyeti koruyadursun . :ud:

#18 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:43

Ben Tayyip amcaya güveniyorum, izindeyim hatta.. Gerisini karıştıracak ne hal ne de derman bulunmakta *muz

#19 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 00:45

Öyle olsun bakalım . Ben de izindeyim bundan sonra . Hep destek tam destek . *muz

#20 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 11.03.2008 - 11:14

Akp destek abd ye destek buyrun yola devam...
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.