İçerik değiştir

- - - - -

Tacize Haremlik Önlem

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 111 yanıt verildi

#61 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:32

Şimdiye kadar iç içe yaşadıkda ne oldu..Sonuç : Daha da artan tacizler.. :)

Tacizci hayvanlar,ne sizin giyinişinize bakıyor,ne usturuplu oturup kalkmanıza nede yanınızda bir erkeğin olmasına..Hatta başıma gelen bir olayı anlatayım..4-5 sene önce bir kaza sonucu dizimden yaralanmıştım.Ve bir müddet maalesef topal gibi yürümek zorunda kaldım.Dizimi kıvıramıyordum çünkü..Neyse çarşıdayım evime dönüyorum,akşam henüz olmuştu.Yolda yürürken karşıdan gelen iki kişiyi farkettim..Yolda ıssızdı,korktum ama bunlar halimi görüpte üzülürler bişey olmaz belki diyerek yolumu değiştirmeden yürümeye devam ettim..Tam yanlarından geçerken bana attıkları laf tüylerim diken diken ettii.. - Ulan daha öncede hiç topal ......memiştim..Nasıl olur acaba? demez mi... Başımdan aşağıya kaynar sular indi, o an kalp krizinden ölseydim yeri idi..ALLAH'tan sapaktan dönen bir araba olduda onun verdiği güvenle,bacağımın acısına rağmen daha hızlı yürüdüm arkama bakmadan...

Demek istediğim asıl siz erkekler evde oturun dışarıya adımınızı bile atmayın..Sonu nasıl olsa buraya varacak.... :P

:)

laff atan bayanlarda var .. hatta bana attılar güldüm geçtim.. ama hiç bir bayana da bu tarz bir şey yakışmaz..

hadi erkeklere yakışmıyor bayanlara hiç yakışmıyor...

ve laf atmaya tacize meraklı insanlar yüzünden her erkek aynı kefeye konulamaz..

hayatımda laf atmayı sevmiyorum.. sadece eskişehir ziyaretimde bir kıza iyi akşamlar demiştim :) o da tökezledi düşüyordu heycan yaptı .. napsın kız duymamış ki öyle kibarca laf atış.. alışmış paldır küldür laflara :))

yani diyeceğim bırak tacizi laf atmayı sevmem.. beğendiğim kıza bakarım.. rahatsız olduğunu hissedersem bakmam ...

bir anımı anlatayım ..

bir arkadaşımla yürüyorduk.. kadının birine laf attı yapma etme demeye kalmadan.. kadına heyt be kaşara bak dedi.. olm yapma dedim şunu.. biraz yürüdük arkadan bir ses o... çocuklarııııııı kadın nasıl bağrıyor.. yerin dibine girdim sanki ben attım lafı ..

kötü bir şey yani..

#62 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:35

Tamam insanları bilinçlendirelim doğru deniyor da bu bilinçlendirme denilen şey de şırıngayla olmuyor ki. Şıppadanak bilinçlendirelim de tacizden kurtulunsun.

O zaman böyle sunni önlemler alınabilir normal. ama o zaman da şeriat falan da filan hassasiyeti olan insanlar ne oluyoruz ya demeye başlıyor.

O zaman da şunu diyelim bitsin. Biz tacize razıyız yeter ki şeriatı v.s. şağrıştıran hiç bir kural olmasın.

#63 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:36

iyi o zaman herkes böyle gelmiş böyle gider diyip, suya sabuna dokunmasın... en iyi çözüm bu... :)

O zaman bu konu da şu olsa diyeceğin 3 tane kesin çözüm söylermisin ?
Bu olay şimdi mi olmuş kaç yıldır var?
Toplumun eğitim düzeyinden tut ,aileden gördüklerine kadar inmelisin bunu çözmek için, arkadaş çevresi de önemli ama bunların hepsini de yapsan yine bir kaç arıza kişi çıkacaktır ve eski düzene dönecektir.

Hadi şimdi soruyorum kesin 3 tane çözüm söylede ülkede onca insanın göremediği şeyi sen nasıl görmüşsün bizde bilelim...!

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#64 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:36

ya anlamadığım, bir bayan olarak bakıyorum yazılanlara :) neden taciz denince hep erkekler geliyo aklınıza. Sadece erkekler mi tacizci?
o kadar çok taciz mağduru erkek var ki!! sadece bayanlar mı taciz ediliyor?
ayrıca tacizin önlenmesi imkansız. eski zamanlarda olmamasının sebebi teknolojinin bu kadar gelişmemiş, bu kadar iştah açmamış olmasıydı..
erkekleri sapık ilan etmek saçma. tacizin cinsiyeti yok :P

...

#65 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:37

kardeşim anne baba iyi eğitim verirse çocuğuna aklı başında insanlar topluluğu şeklinde yetişiriz..

eğitim falan deniyor hepsi hikaye.. bütün eğitim evde başlar evde biter.. diğer alınan eğitimlerde sadece + dır ..

#66 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:39

Bana laf atan ve güya küçük düşürdüğünü sanan kişi hala cevap vermemiş..Zaten başkada bişey bekmemiyordum,amacı laf sokup çıksın..Ben başımdan geçeni anlattım.İstediğim şekilde de yazarım,bu kimseyi bağlamaz..Küfürlü bi mesaj yazdığım düşünülüyosa,ve rahatsız olunuyosa kapı gibi adminlerimiz,yöneticilerimiz var,onlara gidip şikayet edebilirsiniz..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#67 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:40

allaaaam bana sabır ver nolur... :)
yemin ediom bu ne dediğini bilmezler yüzünden ceza alacam bu gün... *kia

mesajımı alıntı yapan üye; ricam önce benden önceki mesajını oku, ama iyi oku, sonra benim mesajımı bir daha oku, ama bir daha iyi oku. (nokta)

konseptsel olarakda şunu diyeceğim, Edy's in mesajına cevaben;
bence, ii akşamlarda desen, o yazdığın kötü hitap şeklinide kullansan laf atmak laf atmaktır ve yüz kızartıcı bir durumdur... nahoş durumlar kendi başımıza gelmemesi için çevreye karşı daha duyarlı ve saygılı onunmalı bence...

#68 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:40

Eğitimin evde başlayıp evde bittiği de hikaye bence. Başladğı doğru da bittiği hikaye.
Bu gün en muhafazakar ailelerin çocukları bile bakıyorsun her türlüğü pislği yapıyor. En çağdaş modern v.s. lerin çocuklarından bile her türlü pisliği yapan çıkyor.

Beş parmağın beşi bir olmuyor malesef...

#69 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:42

eğitim düzeyiyle alakalı olduğunu sanmıyor ve Edy'e katılıyorum bende... ailede de bitmiyor bu sadece... kişilerin cinsel açlığı ile alakalı... yada cinsel eğitimsizlikle... tam olarak bilemiyorum toplumbilimci değilim sonuçta ben... ama üzücü ve tiksindirici bir olay...

#70 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:45

antipolitik arkadaşım eğitim evde başlar evde biter veya bitmez.. sen eğitim verirsin çocuğun mis gibi akıllı usludur.. ama diğer aile hiç ilgilenmez başına buyruk bırakır her türlü pisliğe bulaşır.. sonra senin çocuğunun da aklına girer ..

sonra eğitim evde bitmiyor diyebilirsin doğru da olabilir.. bu sadece bir iki ailenin yapacağı bir şey değil.. herkes adam gibi çocuk yetiştirse oturup konuşsa dertleşse .. neyin kötü neyin iyi olduğunu anlatsa..

ben inanıyorum ki doğru düzgün bir toplum oluruz.. sonra alınan eğitimler de dediğim gibi + olur..

birden insanların değişmesi beklenemez bir süre işidir bu.. yeter ki yapılmak istensin..

#71 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:46

Şimdi konu ya her şeyi istediği gibi yazıyorsun kara ama cevap alınca da doğruyu kabul etmiyorsun.

peki o zaman aile eğitimsizse onu kim eğitecek diğer aile mi veya tüm aileler eğitimi nereden alıyor ?

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 25.01.2008 - 14:47

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#72 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:46

laf atanıda sevmem fırsatta vermem.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#73 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:47

kesinlikle katılmıyorum sana edis :)
sapık zihniyetli tacizci hırsız uğursuz insanların ailesi de böyle demek olur senin dediğin mantıkda..
bu kişi ve kişilikle alakalı. ne eğitim ne aile terbiyesi sapık zihniyetli birini yaratmaz da , değiştirmez de ...

...

#74 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:50

yukardakiler doğru fakat eksiktir de aynı zamanda. denildiği gibi çoban koyunu kurttan korumakla görevlidir. Çoban kurt olursa ne olur?

Bence böyle sunni önlemler yerindedir doğrudur. Tek başına çözüm müdür. Asla.

#75 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:53

şöyle bir önerim var; bu sapık insanlar kadın veyahut erkek farketmez... sevdiklerine tacizde bulunulan bir video kaydı izlettirilsin... sonra kendi tacizlerinin videosu izlettrilsin... bakalım bir daha yapıyor mu?! :)

#76 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:53

eğitim engel olsaydı kendi öğrencileriyle (ki bu 13-14 yaşında oluyor) cinsel ilişliye giren 'bayan' öğretmen haberleri çıkmazdı..
Aile engel olsaydı, 70 yaşındaki iki kere hacca gitmiş annesini eroinman yapan yaratıklar olmazdı..

bu kişilikle alakalı. daha doğrusu kişiliksizlikle !

...

#77 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 14:54

kesinlikle katılmıyorum sana edis :)
sapık zihniyetli tacizci hırsız uğursuz insanların ailesi de böyle demek olur senin dediğin mantıkda..
bu kişi ve kişilikle alakalı. ne eğitim ne aile terbiyesi sapık zihniyetli birini yaratmaz da , değiştirmez de ...

bir adam hırsızlık yapmıştır suç işlemiştir ama çocuğuna bunun kötü bir şey olduğunu anlatabilir doğru yolunu çizebilir..

aaa adamda o zihniyet olsa kendi yapmazdı diyebilirsin.. ama insanın başına neyin ne şekilde geldiğini bilemeyiz..

bir adam suçlu veya bir şey yaptı diye çocuğu da öyle olacak değil elbette ki .. veya iyi aile çocuğunun da hep iyi kalacağını garanti edemeyiz..

ama bu bir çabadır.. bir aile doğruyu düzgünü gösterecek önce.. insan gibi insan yetiştirecek.. sonra gerisi o büyüyen çocuğa topluma karışan çocuğa kalacak.. herkes kendinden mesuldür..

#78 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 15:03

arkadaşlar neden cinsel kimliği yabana atıyorsunuz anlamış değilim... bir şekilde cinsel açlık çeken insanlarda da bu tip eğilimler olabilir bence...
çocukluğunda uğradığı bir taciz sonucunda psikolojik olarak etkilenen kişiler ya içlerine kapanık asosyal oluyorlar, yada tam tersi saldırgan ve kendilerini kanıtlama çabası içinde oluyorlar... kendilerini kanıtlama konusunda bunun doğru olduğunu söylemiyorum... psikolojik bir sorun bu...

#79 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 15:04

laf atanıda sevmem fırsatta vermem.

*ne Herkes fırsat verdiği için mi laf atılıyor? :S
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#80 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2008 - 15:09

bu konu uzar da gider.. ama tacizci yine lafını atıyor yine elleriyle başka yerleriyle taciz ediyor..

biz de burda güzel parmaklarımızı yoruyoruz...

siz siz olun arkadaşlarım yetiştirdiğiniz çocuklara güzellikle anlatın neyin doğru neyin yanlış olduğunu siz işinizi yapın.. gerisi çocuğa kalsın..

her türlü etken insanları etkileyebilir tabi ki arkadaş çevresi eğitimi vs.. ya da ne bilim psikolojik sorunlar olabilir..

bir şekilde doğruyu bulmak lazım.. o öyle bu böyle oluyor diye geçiştirmek kolay bir yerden başlanacak işte buna.. bu da çocuğunuzu eğitmekten geçer.. ondan sonra çocuğunda kendi aklı var .. hala yanlışa devam ediyorsa toplumdaki düzgün insanlar buna müsade etmeyecek..

kazanılan 1 insan 1 insandır..