İçerik değiştir

- - - - -

Bu bombalar ne ayak kardeşim!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 6 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 10:33

6 Mart: Isparta’da jandarmayla polisin Selahattin M.’ye ait evde yaptığı aramada, el bombası, iki tabanca ve fişekler bulundu.

10 Mart: Kahramanmaraş’ta yapımı devam eden Akdere Köprülü Kavşağı çalışması sırasında çok sayıda el bombası bulundu.

30 Mart: Cumhuriyet gazetesine molotofkokteyli atıldı. Gözaltına alınan altı zanlıdan üçünün yaşı 18’den küçüktü. Dört zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

31 Mart: Adana Tufanpaşa Mahallesi Şehit Ahmet Köse Sokak’ta park halindeki bir araçta arama yapan polis, üç el bombası buldu.

31 Mart: Hasdal Hava Üs Tabur Komutanlığı’nda görevli Astsubay Murat Z.’ye ait Gaziosmanpaşa’daki eve yapılan baskında bir mayın, 683 adet G-3 mermisi, işaret fişekleri ve TNT kalıpları bulundu. Murat Z., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

1 Nisan: Çanakkale Biga’da, polis takibi sonucu ele geçirilen iki el bombası ve çok sayıda bombaya ilişkin soruşturma kapsamında Biga Jandarma Komutanlığı’nda uzman çavuş olarak görev yapan ve bombaları temin ettiği iddia edilen P.G. ile S.D. ile yedi kişi, ‘Çıkar ve menfaat elde etmek için organize suç örgütü kurmak ve örgüte üye olmak’tan tutuklandı.

6 Nisan: Fatih’te 8-9 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir çocuk caddeye el bombası atıp kaçtı. İkiye ayrılan ve üzerinden iki araç geçen bomba şans eseri patlamadı.

8 Nisan: Polis, 155’e gelen ihbar üzerine önceki gün Zafer Malatya Seyahat adlı otobüs şirketinin emanetine bırakılan sırt çantasını inceledi. Çantada, seri numaraları kazınarak silinen beş el bombası , TNT kalıpları, 75 fişek ve üç fünye bulundu.

10 Nisan: Maltepe Küçükyalı’daki İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin bahçesinde bomba bulundu. Üniversitenin güvenlik müdürünün bulduğu bomba etkisiz hale getirildi.

Aslında bu sıralamadaki en önemli son gelişme Hasdal’daki Hava Üs Tabur Komutanlığı’nda görevli Astsubay Murat Z.’nin Alibeyköy barajına mayın ve mühimmat atarken bir kişinin Emniyet’e ihbarda bulunması...

kaynak

Daha bunlara geçen sene ümraniyelerde ele geçirilen bombalar da eklenmemiş.
Ümraniyede ele geçirilen bombalar da Cumhuriyete atılan bombalarla aynı seriden çıktı. O bombayı oraya atan da Alpaslan Aslan...
Ve Alpaslan Aslan'ın suç ortaklarından bir tanesi emniyette yaptığı itirafta bombaları Veli Küçük'ten aldığını söylemişti..

Ne biçim iş bu ya!

#2 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 10:57

oyuncak gibi oldu bombalar her yerden çıkıyor.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#3 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 12:02

nazar etme ne olur, iste senin de olur :)
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#4 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 12:08

sanırım 2 3 sene önceydi türk istihbaratı habur dan 2 ,5 ton c4 c5 patlayıcılarının yurda sokulduğunu bulmuştu ama tam türk işi yapmış geçtiğini tahmin etmiş ama kimin geçirdiğini ne zman geçirdiğini hjer zamanki gibi bilememişti o patşayıcıları cia dan başka kimse tedarik edemez onlar istemeyince kimse bunları edinemez ama uluslararası ilişki denilen zımbırtı işte adamın yüzüne karsı sen adi itin birisn dedin mi sen kabahatli olursun o bomalar hala pkk tarafından ülkede kullanıldı yada kullanılmaya devam ediyor
başka bişey dememe gerek varmıdır ?
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#5 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 12:21

eheh, bazı arkadaşlar ırak ve iran sınırını suriye sınırı gibi fiziki engellerin olduğu bir yer olarak sanmasınlar. bildiğiniz kevgir vallaa :P adımınızı, hoop öteki tarafa atıyonuz ırak, bu ayağınız ise türkiye toprakları içerisinde! istediğiniz silah ve mühimmat siparişle ırak' tan itina ile evinize teslim edilir. :D şakavari anlatsam da olay budur aabicim. bi aralar peşmergenin elindeki silah ve mühimmatları korucular satın alıyomuş. (şerefsizlere gitmesin diye :P ) yaani ırak açık silah pazarı, pkk da sözde gümrük vergisi olarak haracını alıyo. oooh değme keyfimize :) o mühimmatlar da çarşı pazarda masumları katlediyo. haa bak aklıma geldi 1993 yıllarında bir 14'lü tabanca, hesap etmiştim de 7 tane keleş yapıyodu. ciklet parasına da el bombası!!!
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#6 Hammurabi

Hammurabi

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.804 Mesaj
  • Konum:Di li Geçmiş zaman. hani şu uğruna cihan değen var ya...
  • İlgi Alanları:İlgilenmeye değecek HERŞEY.

Gönderim zamanı 11.04.2008 - 12:28

aynen hocam üç kuruşa keleş alınıyordu hal da öyle
emekli tuğgeneral osman pamukoğlu paşa vardı adam kitabında diyor ki baktık bizim silahlar yağmurda çamurda çalışmaz elin elindeki kız gibi ne yağmur ne çamur biz de parayı bastırıp ırak tan silah aldık kanas dı bixi ak 47 böyle baş edebildik diyor adam larla
yani hocam güleriz ağlanacak halimize dünyadaki yanlışlar devedeki kusurları aştı sümme haşa bi günlük allah bana yetki verse ben bilirim ya yapacağımı ama şeytan işte benim bi günde yaptığımı o bi anda bozar gine
:))))
Beni övücü sözleri bırakınız geleceğe dair planları konuşalım.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)

#7 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.04.2008 - 17:36

Ordu yönetime el koyacak , fırsat bu fırsat derin devlet de hazinenin içini boşaltacak . Sonra da suçu AKP'nin üzerine atacak ve sonunda da yiyecek ekmek bulamayıp , açlıktan öleceğiz .