İçerik değiştir

- - - - -

Liseli Kızların Jiletli Erkek Kavgası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 35 yanıt verildi

#21 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 11:58

Sanki sadece modern ailelerde var esrar, bu tip kavgalar ,kötü bilinen her ne varsa...

sıradan olanlarda yok ölemi ?? bu nasıl bir yaklaşımdır yahu...

onu yapan çocuklarada ergen deniyor,bilirmisiniz bilmem,intiharın,kötü alışkanlığın yerleştiği,yerleşe bileceği bir dönemdir ergenlik ..

açınız ve okuyunuz,ergenlik dönemini yazdırmayanız bana...erkeklerin yapmazı normal karşılanırken kızlar yapınca yuh, yahu çocuk onlar çocuk...
kızı erkeği yok bu işin...anlıyormusun,modernlikle,amodernlikle alakası yok... anladınmı?

modernlikten anlayışın artık neyse ??
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#22 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 12:30

benim dialog sürecimde böyle bir durumun ortaya çıkması çook uzak bir ihtimal fasulye kardeş. sorun nedir biliyo musunuz? bence sorun, çocuklarla yeterince ilgilenenmek, onların dünyasını tanımamak, empatik olmamak... dedim ya biraz ilgi ve sevgi çocuğunuzu, sokak kültürününün kollarına atılmasını önler. ;) çocuklar çok enerjik ve sürekli gelişmeye açık canlılardır. sorunlarını baskılamak, ötelemek, yok saymak durumu düzeltmez. bu tür davranışlarla sadece kendinizi kandırısınız. o enerji bi şekilde bi yerden patlar ve çıkar. jilet savaşları gibi :P

verdiğin örneğe gelince o madde keyif içindir ööle sokakta çeke çeke yürünmez *zong
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#23 fasulye

fasulye

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yasaklılar
  • 90 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 12:43

modern olmayan toplumlarda esrar içeni döverler ağzını burnunu kırarlar hastahaneye yatırırlar, benim öğrenmek istediğim senin çocuğun diyelim ki esrar kullanıyor ve öğrendin o zaman ne yaparsın ?

#24 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 12:45

Ne yapcam o çevreden uzaklaştırırım hastaneye yatırırım ...vb.

bende ağzını burnunu kırarım dememi bekliyosan çok beklersin ...

#25 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 12:54

senle anlaşmakta güçlük çekiyoruz fasulye' m. sen hep düz mantık hep ihtimal, ben de diyorumki böyle sorunların temel sebepleri. :P yaani ben senin ihtimaline uzanan yolu daha başından dialogla kesiyorum diyorum. yahu ben çocuklarımla arkadaşım diyorum. *zong

haa ille de öyle bir durumla karşılaştım. öyle ağız burun kırmak olmazzzz. yine konuşmak yine konuşmak... sonsuza kadar dialog ;) "biz nerde hata yaptık?" sorusunu kendime sorarım öncelikle. bi önceki yazımı iyi okuyun lütfen; "baskılamak, yok saymak.." yani şiddet, şiddeti ve inadı tetikler sorunu çözmezzz. bu böyle biline fasulyeciim. klasik ilkel yaklaşımları aşalım artık çocuklar hötle, zötle terbiye olmuyolar!

öncelikle olaylara bakış açını, mantaliteni gözden geçirmeni tavsiye ederim sana. ;)

#26 fasulye

fasulye

• Yasaklılar
  • 90 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 13:02

siz beni var anlamamak. işte düştüğünüz tuzak bu, siz beni anlamıyorsunuz ve öyle bir varsayımı da kabul ediyorsunuz. Ta en baştan beri yok onları anlamaktı yok onları kendi halinde başıboş bırakmaktı yok amerikanvari hayat tarzı gibi b.ktan bir özgülüktü diyorsunuz ama bütün bunlara rağmen esrar içme olasılığını kabul ediyorsunuz hatta modern toplumlarda uyuştutucu kullanımının had safhada olduğunu sağır sultan biliyor demek çelişki var demek modernitede bir "b.kluk" var modern olan b.ktur evet.

Kullandığınız kelimelere dikkat edin, abartmayın

Bu mesaj ecehan tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.09.2008 - 13:04

#27 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 13:10

ne diim ki sana. *zong neyse bu seviye beni aşacak gibi görülüyo. ben pas deyip oyundan çıkıyom.

#28 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 13:20

Acaba o amerikan vari olmalarını önlemek sizin elinizde olabilrmi ??

siz dövmek yerine dışardan ithal edilmiş ; düşünce davranış vb şeylerin doğrusunu yalnışını anlatma yolunu denermsiniz? esrar bütün ülkelerim muzdarip olduğu birşey , buna en gelişmişinden,en fakir ülkesine kadar heryerde o meretleri bulmak kolay..

bunun abd'si türkiyesi moderni ,amoderniyle ilgisi yok...bizim istanbulumuzda kullanılığı kadar ağrısındada bitlisindede kullanılıyor...

okutcaksın öğrensin,kör cahil bir insana bu ''kısırlığı önlüyormuş' de bak nasıl kullanıyor esrarı...

#29 fasulye

fasulye

• Yasaklılar
  • 90 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 14:04

Hanfendi ya da beyefendi artık her ne isen; diyorum ki ben bu çocukların sizin tabirinizle ilgilienilmesi gereken zavallı zayıf aciz yaratıklar olarak gören modern hayatın çözüm üretme adına çocukları ne hale getirdiğini gördüyorum ve siz saldım çayıra mevlam kayıra diyerek ya da gel evladım sırtını sıvazlayayım diyerek nereye varacaksınız.

#30 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 14:52

döverek neyi cözümlüyceksiniz??

#31 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 15:08

yok yok adam haklı lasrocas, bak aazını burnunu, kafasını gözünü patlatacan. hatta filistin askısı ve bilumum çin işkenceleriyle bu zıpır, adi gençliği dize getirecen. hatta o zehirli modernlik bulaşmasın diye tv, gazete, internet ve bilumum iletişim araçlarından da uzak tutacaksın. hatta büyüklerinin yanında ayak ayak üstüne felan da atamiicak. ayaklarını uzatarak oturmak mı??? o da ne!!! n'oolamaz, n'aayır.. okul mu??? o bütün kötülüklerin babasıdır. orada zehirli düşüncelerle yetişir bunlar aman haa! hattaaa, ellerini, ayaklarını, gözlerini de bağlayalım bu asi gençliğin. de mi ama ? biz de ha bire çözüm arıyoz. çözüm bu kadar basitmiş yavv. saolasın izocam amca :P

#32 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 15:23

*fiuv çok yerinde bir tespit olmuş,biz bunu nasıl düşünemedik..tüh tüh

#33 fasulye

fasulye

• Yasaklılar
  • 90 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 15:42

Siz alay etmeye devam edin oysa modern yaşamın okumak kafelerde bacak bacak üstüne atıp çay kahve içmek okul kantininde birbirini parmaklamak olduğunu zannedecek kadar da sığsınız. Çağdaş denen birşey var modern denen birşey var ben mağaralara gidelim oralarda yaşayalım demiyorum benim demek istediğim bir yaşam biçimi, saygı ve sevginin hatta vefanın toplumda bazı kurallar dahilinde yaşanılır kılınmasına dair bir yaşam biçiminden bahsediyorum. Kızım sabah çık oğlum hadi git akşam gelirsin sabah ve akşam arasında ettiğin haltlar beni ilgilendirmez zaten ben sana nasıl adam olunur onu da öğretemedim adam olmadığım için hani kusura bakma sana saygı duyayım bari en kolayı bu, diyerek işin kolayı bu tabi, herkes başarır. Siz alay edin ama aklı iki bacak arasında pişkin pişkin yaşayan bir gençlik gümbür gümbür geliyor otuz kırk yıl sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız, suratınıza tüküren gençleri görünce saklanacak delik arayacaksınız.

#34 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 17:35

hayırlı cumalar hacı abi :blink:

#35 EM®E

EM®E

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 495 Mesaj
  • İlgi Alanları:çooooooooooooooooooooook

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 17:36

Ulen bizim için şöyle kavga eden olmadı aha iyi :blink:
TüRk'ü BaŞ yErİnE KuYrUk YaPıP EzEnE,HaKiM dEğİl MaHkUm EdEn DüZeNe...

İTİRAZ EDİYORUM!!!

#36 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 12.09.2008 - 19:26

Siz alay etmeye devam edin oysa modern yaşamın okumak kafelerde bacak bacak üstüne atıp çay kahve içmek okul kantininde birbirini parmaklamak olduğunu zannedecek kadar da sığsınız.

Bizim modernlik cağdaşlık anlayaşımızın bu olduğunu nerden çıkardınız ??sığmıyız ??? :P

Çağdaş denen birşey var modern denen birşey var ben mağaralara gidelim oralarda yaşayalım demiyorum benim demek istediğim bir yaşam biçimi, saygı ve sevginin hatta vefanın toplumda bazı kurallar dahilinde yaşanılır kılınmasına dair bir yaşam biçiminden bahsediyorum. Kızım sabah çık oğlum hadi git akşam gelirsin sabah ve akşam arasında ettiğin haltlar beni ilgilendirmez zaten ben sana nasıl adam olunur onu da öğretemedim adam olmadığım için hani kusura bakma sana saygı duyayım bari en kolayı bu, diyerek işin kolayı bu tabi, herkes başarır.

Toplumda aile birliği sağlam olmayan kişileri,örnek veriyorsunuz bu modernlikmi yoksa kayıtsızlıkmı,özverisizlikmi,yoksa hala aile olduğunu benimseyememekmi??

Siz alay edin ama aklı iki bacak arasında pişkin pişkin yaşayan bir gençlik gümbür gümbür geliyor otuz kırk yıl sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız, suratınıza tüküren gençleri görünce saklanacak delik arayacaksınız.

bacak arası muhabetine düşkün bir gençlik geliyor diyorsunuz..hangi gençlik döneminde bu durumlar gözükmemiştir?? hiç kusura bakmayın ama yeni gelen nesil senden benden akıllı, iki esrar cekeni,iki kötü olan aile birliğini , örnekleyerek tüm gençliği karalamanızda olayları yayma çabasıdır...