İçerik değiştir

- - - - -

Günün Sorusu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4618 yanıt verildi

#2341 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2007 - 18:32

az önce gökçegin fazla banyo yapmayın kafanızı yıkayın dedigini duydum şakadır diğ mii

Susuz kalınmak istenilmiyorsa, herkes bir şeylerden fedakarlık yapmalı..

Ayrıca di mi olacak o. *böö
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2342 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2007 - 19:18

tabii yaa haklısın

daa aslında türkçe de di mi diye de birsey yok
değil mi olacak o da ben espri olsun diye diğğ mii yazmıstım *böö
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2343 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2007 - 19:35

Bende espri olsun diye di mi olacak o demiştim zaten *böö
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2344 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 10.08.2007 - 19:46

hayır değil buyrun haberin tamamı burada
http://www.harabe.ne...showtopic=14044

verdiğiniz link de çagatay hoca uyuz ve bit konusunda uyarmıs da bulaşıcı hastalıklar konusunda ne yapacaklar acaba tifo tifüs kolera dizanteri gastroenteritler hepatitler artınca ne yapacaklar acaba

ps:glamour *böö
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2345 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 00:33

Türk tarihi incelendiğinde orta asyadan yine bir kuraklık sonrası göç eden atalarımız anadoluya gelmiş ve muhteşem bir medeniyet kurarak tarihe damgasını vurmuştur eee tarih tekerrürden ibaret olduğuna göre bizler göç edilebilecek yerleri haritadan tesbit edip en uygun bir yere kapak atarak yeni bir medeniyetin kapılarını açmalıyız.
Ben şöyle bir baktım haritada muhtemel göç edebileceğimiz yerlerede hiçbir yeri beğenemedim nerye göç etsek durum pek farklı olmayacak bu durumda tek bir çözüm kalıyor o da bu güzel vatandan rahmetin ve bereketin kesilmesine neden olan hadiseleri ortadan kaldırarak bu cennet vatanı rahmet ve berkete layık bir ülke haline getirmektir bu nasıl olacak iki şekilde olabilir birincisi antirahmet ve beeketcilerin ıslahı ikincisi ıslahları mümkün değilse müsebbibi oldukları rahmetsizliğin beşiğinde kendilerine yer beğenmeleri.
Tek çözüm bu iki seçenek.............................

Dipnot: Hayır illede biz göç edelim diye inat eden olursa milyonlarca kişinin binebileceği bir uzay gemisi ve bu uzay gemisinin de Mars'a kadar gidebilecek bir alt yapıya sahip olması gerekiyor.

#2346 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 10:06

11/08/07 için günün sorusu :

Geçenlerde farkettim memleketim insanlarının büyük bir çoğunluğu hemen yan taraflarında kaldırım olsa dahi yol kenarından yürüyor ve kaldırama çıkmamakta biraz israr ediyorlar sizce bunun nedeni ne ?

buaradaharabeliyenot: Öneriler üzerine günün cevabı uygulaması başlatılacaktır bu uygulama önümüzdeki pazartesiden itibaren süpriz günler şeklide olacaktır bir nevi günün fırsatı şekinde soru sorulduğu gün altında bu soru için günün cevabı seçilecektir ibaresi eklenecek ve günün cevabı benim tarafımdan seçilecektir. günün cevabı seçilen üye 1 günlüğüne günün sorusunu sorma hakkını alacaktır.

Hadi iyi eğlenceler *agla

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 11.08.2007 - 10:10

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#2347 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 10:08

Eşek yükü ağır olmayınca gitmezmiş derler.
Bizde de illa yürümeyin oradan denilen yerden yürür , basmayın onlara denilene basarız. Bu içimizde var , illa ya çarpılıcaz yolda yürürken , yada bize basıcaklar birgün. *agla *agla

Değişiklikler Kaydedildi...

#2348 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 13:18

Türk oldukları için diyebiliriz kısaca.
I find your lack of faith disturbing!

#2349 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 13:22

huyumuz kurusun böyle bir özelligimiz var...

sonra gelsin kazalar gelsin facialar..
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#2350 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 13:23

zevk meselesi :D

#2351 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 13:27

Çünkü aynı insanlar arabalarını kaldırıma park ediyorlar :D
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#2352 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 13:32

çünkü kaldırımda yürüyen bir insana araba çarpma ihtimali daha yüksek :D
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#2353 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 11.08.2007 - 14:53

Düz bir zeminin rahatlıgı tümsekler ve alçaklı yüksekli taşlardan iyidir ( :

smiley-sport036.gif  

#2354 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2007 - 18:33

kaldırım olsa dahi yol kenarından yürüyor ve kaldırama çıkmamakta biraz israr ediyorla

Günün sorusunu soran arkadaşım nerede yaşıyor bilmiyorum ama yolun ortasından yürüyen yayaların olduğu yerlere nazaran biraz daha şanslı çünkü onun yaşadığı yerde kaldırımda yürümeselerde en azından yol kenarından yürüyorlarmış.
Mesela geçenlerde Kayseri de yaşanan fıkra gibi bir hadiseyi sizlerle paylaşayım.
Yol ortasında yürüyen yayaya çarpmamak için kaldırıma çıkarak yayaya zarar vermemek için büyük çaba sarfeden sürücü arabasından indikten sonra arabasındaki ağır hasarı görünce zavallı yayayı bıçaklayarak öldürdü....
Bir de yaşanmış bir Elazığ fıkrası yol kenarından değilde yol ortasından dahi yürüyüşün çok yaygın olarak görüldüğünü ortaya koyuyor.
Yine Elazığlı bir vatandaş ceketini omuzlarına atmış yolu ortalamış tesbihini sallayarak yürüyor. Bir sürücü ani fren yapmasına rağmen duramayıp Elazığlı bu gaggoşa çarparak caddenin ortasına seriyor.
Sürücü ceketini alarak kalkmaya çalışan yayaya öfkeli şekilde yaklaşıyor gaggoş sürücünün öfkeli olduğunu görünce cevabı patlatıyor.
-- Ne gızıyorsun begim neyse hasarın öderik.

Konsepte dönüp soruya cevap vermek gerekirse, ya hasar ödeyecek kadar zenginiz ya da araba çarpması nedeniyle ölmektense bıçaklanarak ölmeyi daha çok yeğliyoruz veya yürümek için kaldırımı tercih etmeyenler hiç sürücü olmamış kşiler.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.08.2007 - 18:33

#2355 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 12.08.2007 - 18:42

umursuzluğumuzdan. bir de, bi ata sözümüz vardır "alışmadık dötte don durmaz" diye" öyle kaldırımdan yürümek gibi bi kötü alışkanlığımız yok maalesef :D
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#2356 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2007 - 10:45

13/08/07 için günün sorusu :

Forumumuzda bir hafta içinde 25-30 tane anket açılmasını nasıl karşılıyorsunuz ? Bu anketlerin içeriğini nasıl buluyorsunuz ?

Not : Bu soruda günün cevabı uygulaması yapılacaktır. Günün cevabı seçilan üyemiz 15/08/07 tarihindeki soruyu sorma hakkını elde edecektir.

İyi eğlenceler.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#2357 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2007 - 10:52

Bir hafta içinde 25-30 tane anket açılması bence fazla. Her ne kadar anketlerin konuları birbirinden değişik ve ilginç olsa da, yine de toplam anket sayısı haftada en fazla 10-12 olmalı. Böylece, anketlere daha fazla konsantre olma şansımız olur, sonuçta anketlere doğru cevap vermek önemli.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#2358 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2007 - 10:59

İyi soru :icecream:
Biraz objektif olmam gerekirse eğer, haftada 25 anket açılması azıcık abartı gibi geliyor bana. Yani amacın daha ne olduğunu tam bilemiyorum ancak bu hem forum seviyesi açısından hem de üyelerin arasındaki saygı ve saviye açısından zararlı olabilir. Çünkü zaman geçtikçe anketlerin konusundaki seviyede iniş çıkışlar ve hatta "abartılar" oluyor.
Anketi açan üye bu kadar verimli çalışırken neyi amaçlıyor bilmiyorum ancak, burası bir paylaşım alanıysa eğer, neyin ne kadar paykaşıldığı öenmli olmamalı bence. Tamam belli bi yerden sonra ciddi anlamda rahatsızlık verici bir durum ama, zaman geçtikçe ve anketi açan üye de bu zaman içerisinde arzuladığı itibarı kazanınca bundan vazgeçecektir diye düşünüyorum (umuyorum) ben.
Bence çok fazla irdelememeliyiz biz bunu. Herkes istediğini yapar sonuçta di mi? Sen rahatsız oluyorsan eğer, girme ve ankete katılma. Bu kadar basit.
Ancak bu forum sadece Mel G.'nin değil o da var, hepimizin. O yüzden bence bir "anket" açılmalı ve forumun anketçileri seçilmeli. Ve o şahıslardan başka kimse anket açamamalı. Onlar dışında anket açmak isteyen birisi olursa anketçilerle iletişim kurmalı.
Naçizane fikrim. :icecream:

*anketçi diil anketör *uhuhu
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#2359 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2007 - 11:11

İçine konulan malzemeler değişsede kimse her gün pilav yemez değil mi?!

İlk başlarda bu kadar rahatsız edici değildi açılan anketler... Sonradan sıkılmaya başladığımı belirtmek isterim... Sırf bu nedenledir ki anketlere oy kullanmadım ve okumadım...

İçeriğine gelince... Birkaç ankettin konusuna aldanıp baktığımda anket şıklarının gayet laubalice hazırlanmış olduğunu gördüm... Anketör arkadaşa yakıştıramadım hatta bu laubaliliği...

Yine kim neyi nasıl istiyorsa öyle yapmaya devam etsin... Rahatsız olanlarda Serra'nın dediği gibi görmesin ve bakmasın... Kendi adıma görmemezden geliyorum... Böylece rahatsızlığımda olmamış oluyor...

#2360 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2007 - 12:01

Nihayet anket meselesi günün sorusu olarak karşımıza geldi, aslında bu da bir nevi anket tekniğidir.
Anket; Problemlere güvenilir çözümler aramak, bilinmeyen ya da trtışmalı bir konuya açıklık getirmek kısacası karanlığa ışık tutmak amacıyla yapılan sistematik bir veri toplama ve değerlendirme sürecidir. Sitede yapılan anketlere bu pencereden bakacak olursak hadiseye mutlaka negatif eleştirilerle yakaşmak zorunda kalırız. Sitenin kalitesini arttırmak adına veya daha başka bilimsel amaçlı anketleri de görmeği elbetteki arzu ederiz ancak siteye aynı zamanda iş veya monoton bir günün stresini atıp keyifli vakitler geçirmek içinde girildiğini düşünürsek hoşça vakit geçirmemize müsebbip olan hiç kuşkusuz anketlerlede karşılaştık o halde sorunu şu şekilde çözebiliriz ciddi ve bilimsel anketlerin yapıldığı ayrı bir bölüm oluşturularak anketlerde belli bir bilimsel veri görmek isteyenler o bölüme yönlendirilerek geyik ve muhabbet adına yapılan anketlerden sıkılmamaları sağlanabilir. Diğer taraftan eğlence anketlerine elbetteki devam derim.
Bu anketleri eleştirenler eğlenmek adına çaktırmadan eğlenenlerin geyik yorumlarının olduğu bölümlerini tıkladığının tıklama seslerini şimdiden duyar gibiyim.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 13.08.2007 - 12:13