İçerik değiştir

- - - - -

Günün Sorusu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4618 yanıt verildi

#3541 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2008 - 12:05

İlkokulda folklördeydim 2 sene. Org çalardım tek başıma. Hatta fotoğrafım bile var acaip komik, bir keresinde folklörden sonra koştur koştur org çalmıştım folklör kıyafetimle *zong E milli görev ya, ondan sanırım. Valla bu kadar.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#3542 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2008 - 15:49

Kulağımdan ameliyat olana kadar, tüm rontlara katıldım ilkokulda... Ameliyattan sonra dokturum yasakladı hoplayıp zıplamayı...

ilk önce Kelebek oldum... Mavi Mavi... Eşli olarak beden öğretmeninin seçtiği müzikte dans etmiştik... ehe *zong

sonra silifke oynadık... resimlerim hala durur annemde... etnik desenli yeleğim, fesim, şalım fln... ah ahhh... *lol

en son olarakda "Üsküdara gideriken, aldı da bir yağmur" u canlandırmıştık... bordo kadifenden upuzun eteğim ve gramofon kağıtlarından süslenmiş pembe şemsiyemle... yine ahh ahh... çocuk olasım geldi yeniden... *lol

#3543 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2008 - 15:51

anaokulunda "kirmizi baslikli kiz" rolünde seanslarin birisinde kurt birisinde de babaanne oldum.(kizlar pek gönüllü olmamisti napalim)
anneler gününde siir okudum(arada sözleri unutup anneme sordum.niyeyse güldüler)

yine anaokulunda soguktan donan bir sercenin konmak istedigi agaclardan çamagaci rolünü oynamistim.meyva agaclari meyvalarini yer diye izinm vermemisti kücük serceye.

ilkokulda "hansel ve gretel" deki hanseli oynadim.fakir bi cocuk oldugu için hansel güzelim sortumu y
yirtmistim.sanat için.

iste sanat yasamim böyle basladi.ozamanlar sanat sanat için yapilirdi.simdi ise sanat satan için yapilir.saygilarimla.

Bu mesaj pennywise tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.01.2008 - 15:51

seher vakti kurşun sıktım görümceme

#3544 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2008 - 21:05

Evet, şimdi ana okulunda aslan olmuştum,aslan terbiyecisinin sopasını elinden kapıp kovalıyınca herkes gülmüştü...Sonra ilk okul döneminde,şiir okuyanlar arasında vazgeçilmez oldum,bando takımında tranpetçi olarak geçen senelerden sonra,orta okulda törenlerde bayrak taşıdım,lisede bayrak, flama derken geçti...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3545 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 17.01.2008 - 21:08

anaa kiliç iyi aklima getirdin.bando da sayiliyomuydu?
ben de bandodaydim.yillarca borazan çaldim.walla hücum marsindan ciftetelliye kadar herbiseyi caliodum.bisenesinde israrlarima dayanamayan beden hocamiz davulu bana verdi.genel provada davulu patlatinca borazana geri döndüm. *böö
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#3546 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 11:55

21/01/08 için Günün Sorusu : Merkez Bankası'nın Ankara'dan İstanbul'a taşınması hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#3547 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:22

O kadar masarafa değer mi derim?

Sadece altın rezervlerinin taşınması bilmem kaç milyon dolar tutacakmış.Yok özel araçlı korumalar olacakmış.Günlerce sürecekmiş.

Tüm bunların yararının ekonomiye katkısının ne olacağını bilmiyorum? Sanırım çook önemlidir.Yani taşınmazsa işler yürümüyordur herhalde.Yoksa neden taşısınlar ki? <_<
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#3548 GökceN

GökceN

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.389 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:33

buyuklerın işine karışmamak gerek bır bıldıklerı vardır.
Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.
Bernard Shaw

#3549 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:40

istanbulda havalar daha güzelmiş onun için taşınıyolar *agla o kadar çalışanı ailesini buraya taşımanın bir manası yok ayrıca "Gerekirse yasa da çıkarırız Merkez'i İstanbul'a taşırız'' lafındayım ben hala <_<
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#3550 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:41

İstanbul’un artık bir sanayi kenti yerine, daha nitelikli iş gücü ihtiyacına cevap veren bir kongre, fuar, moda, sanat, eğitim, sağlık ve finans kenti olmasının hedeflendiği açıklanmıştı. Coğrafi konumu itibariyle de küresel sermayenin özellikle takip ettiği bir kent İstanbul. Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyarak mı,
İstanbul’a geçmişte var olan finans merkezi fonksiyonu yeniden kazandırılacak, onu pek anlayamadım. Aslında hedeflenen planlar sadece Türkiye için değil, tüm Dünya için de önemli ama bu şekilde yapıldığında amaca ulaşılır mı bilmiyorum.
Shy'ın dediği gibi, yapılacak masraflar da cabası..
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#3551 Hyaman

Hyaman

Triple Nickel-1

• Dokunulmazlar
  • 4.490 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:45

Lüzumsuzluğun dik alası olduğunu düşünüyorum.
I find your lack of faith disturbing!

#3552 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 12:47

Erken bir yorum olacak ama bence oldukça önemli bir konu.
Öncelikle yeni yapıalcak olan binanın masrafları var tabii ki milyonlarca dolarlık bir bina olacak özel güvenlikli kasa( altıın reservelerimiz için vs vs ) tabii bu binanın ihalesini kimbilir kimler alacak ve kimbilir kimlere zamanında verilen sözler tutulmaya çalışılıyor.

Daha sonra sırf reservlerin taşınması için harcanacak milyonlarca dolar. Bu taşıma işi için gene ihaleler gene yandaşların zengin edilmesi vs vs.

Daha sonra mevcut Merkez Bankası memurları 10-20-25 yıllık çalışanların tamamı işten çıkarılacak ya başka görevlere sürülecekler veya mecburi emekli veya işten çıkarmalar . Kimine tazminatları ödenecek vs vs gene milyonlara ytl masraf.

Ve son olarak yeni bina tamamlanıp işlemler hazır olduğunda yeni kadrolar olucak haliyle acaba bu yeni kadrolara kimler getirtilecek. Yine kimlere verilen sözler hamili kart yakinleri vs vs.
Kaldı ki hangi ekonomik iyileştirme hareketidir bu anlamış değilim yani Türk ekonomisine nasıl faydası olacak.

Gönderilen Resim

#3553 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 18:17

Adamlar Merkez Bankasını taşıyorlar siz altının taşıma masrafının, binanın yapım masrafının ekonomiye kötü etkisini konuşuyorsunuz. Devede pire..

#3554 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 18:20

Dün akşam habertürk'te tartışma vardı.
Kemal Alemdaroğlu, Vural Savaş falan. Türbanı tartışırken arada buna da değindiler. CHP'li biri dedi MB'yi niye istanbul'a taşıyosunuz.
Burhan Kuzu diyor; iş bankası da İstanbul'a taşındı, iş bankasında CHP'nin hissesi var niye taşıdınız falan.
İlginç yani.

#3555 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 18:21

Canları çok sıkılıyor herhalde.. Biz çok zengin bir milletiz zaten.. De belli etmiyoruz :wwww:

...

#3556 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 18:22

bende onu anlamıyorum iş ankası özel banka istediği yere taşır kendini Merkez bankası Türkiye Cumhuriyetinin devletin en öncelikli bankası adı üztünde merkez bankası Türkiye'nin merkezi başkenti neresi ... :wwww:

Gönderilen Resim

#3557 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 19:06

Kağıt üzerimde başkent Ankara,ama biraz karıştırdığın zaman her taşın altından İstanbul çıkıyor.Olaya böyle bakarsan taşınma normal...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#3558 elma

elma

venus at her mirror

• Kurucular
  • 6.785 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 21:09

üfff...

müthiş zekanın ürünü fikir...
"This desert flower
No sweet perfume that would torture you more than this..."

#3559 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 22:35

Çok Gereksiz Bir Karar Eminim Birilerine Çıkar Sağlamak Amacıyla Taşınıyor... *böö

#3560 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2008 - 10:27

Sanatın başkenti, İstanbul, Kültürün başkenti İstanbul, Konserlerin başkenti İstanbul, Eğitimin başkenti İstanbul, Finansın başkenti İstanbul

valla daha fazla aklıma gelmedi ama vardır bi bu kadar daha... bir başkent olarak gereken önemi Ankaraya vermedikleri, vermeyi bilemedikleri için İstanbul daha göz önünde...
Ha merkez bankasının istanbula taşınmasının bana göre tek nedeni var o da kadrolaşmayı hızlandırmak... nasıl olsa bankanın tüm çalışanları istanbula gelemeyecek, ya zorunlu emekli edilecek, ya başka devlet dairelerine paylaştırılacak, ya da performansı yetersiz görülüp işten çıkarılacaklar... dediğim gibi kadrolaşmayı hızlandırmak amacıyla taşınıyor istanbula... birilerinin cebi baya bi dolacak bu durumda...