İçerik değiştir

- - - - -

Günün Sorusu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4618 yanıt verildi

#2421 bladerunner

bladerunner

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 98 Mesaj
  • İlgi Alanları:sinema,fotoğraf,tarih,müzik,siyaset

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 11:55

ailem için canımı veririm.ayrıca sınırsız-sınıfsız güzel bi dünya için canımı veririm...
"all those moments will be lost in time, like tears in rain..."

#2422 RedSnow

RedSnow

o σℓмαdαη αѕℓa

• Dokunulmazlar
  • 8.898 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 12:33

Elbette Var Ailem Ve Aşkım İçin Canımı Düşünmeden Veririm... <_<

#2423 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 14:09

"değer" derken aklıma gurur falan geldi saf saf.
ailemdeki birkaç kişi için sadece
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#2424 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 14:10

Ülkem için.Başka da canımı isteyen olamaz sanırım.Başka ihtiyacı olan çıkmaz ne işe yarayacak işe yaramaz bir can... :aww:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2425 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 14:25

Her can bir gün gelir işe yarar,Kendini küçümseme,yapacağımız fedekarlıklar her an karşımıza çıkabilir...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#2426 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 14:40

kudI ben senin canını istiyorum :aww:

#2427 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 16:36

Tam olarak hatırlayamamıyorum ama muhtemelen brecht galileo'sunda geçiyordu
''lanet olsun kahramanı olmayan ülkeye''
''hayır asıl kahramana ihtiyacı olan ülkeye lanet olsun'' diyalogu..

insanların bu tip sorulara verdikleri cevapları hep amma da yürekliyiz amma da cesuruz sevdiklerimiz için herseyi yaparız ölümü göze alırız önce canan sonra can deriz ne kadar da gönülden severmişiz diye beyin fırtınası yapıyor bende..gercekten sevdigi bir insan için atese atlayacak yürege sahip insanlar var olabilir gercekten düşüncesi inancı ideolojisi için kursunun önüne atlayacak insanlar olabilir.herkesin sevdikleri ailesi dostları arkadasları devleti milleti önemlidir aziz tutmak tamam bir noktaya kadar ilerisi fanatizme girer gibi geliyor ütopik buluyorum
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2428 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 22.08.2007 - 19:31

Genelde kurtarabilme veya karşı koyabilme durumunda olabilir heralde..

Lakin biri (o biri azrail) hadi onunkinin yerine seninkini alayımmı diye sorsa ?!!!? !!??

smiley-sport036.gif  

#2429 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 09:34

23/08/07 için günün sorusu :

Plastik Cerrahi veya estetik ameliyat hakkında ne düşünüyorsunuz. Keyifi ve güzellik için yapılmasını nasıl karşılıyorsunuz ve son olarak böyle bir operasyon yaptırmayı düşünüyor musunuz?

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#2430 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 09:38

kendini iyi hissetmeyen birisi yapabilir bence. ama çok genç yaşlarda , daha kafa basmıyorken yaptırılan estetiğe karşıyım. dış görünüş insanın ruh halini de etkiler ve kişi vücudunda beğenmediği bir yeri olduğunu düşünürse mutlu olamaz gibi geliyo bana.
ben yaptırmayı düşünmem,korkarım ::

#2431 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 09:39

Risk almaya değmez..
Pskolojik olarak özgüven tazelicekse yararlı demekdir..
Burnum kırık nefes almakda zorlanıom ama tırsıom ::

smiley-sport036.gif  

#2432 bladerunner

bladerunner

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 98 Mesaj
  • İlgi Alanları:sinema,fotoğraf,tarih,müzik,siyaset

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 09:43

insanların vücudunda kendilerini rahatsız eden ,psikolojik olarak olumsuz etkileyen ya da sağlık sorunları yaratan, yaşam kalitelerini olumsuz yönde etkileyen kusurlar, rahatsızlıklar olabilir. böyle bir durumda plastik cerrahiye başvurmak bence gayet normaldir. normal olmayan bu işlemlerin daha çok para kazanmak ya da daha popüler olmak için yaptırılmasıdır.bu hiç etik değildir kanımca...hayatta en son düşüneceğim şeylerden biridir...
"all those moments will be lost in time, like tears in rain..."

#2433 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:09

Derin yara izi, yanık izi gibi veya sağlık açısından tıbben müdahale edilmesi zorunlu olan durumlarda örneğin burun kemiğinin kırık olması nedeniyle nefes almakta güçlük çekilmesi gibi durumlarda estetik başvurularını şiddetle tavsiye ediyorum korkmanın ya da tırsmanın bir anlamı yok bu korku ve tırsma tıpkı sünnet olacak çocuğun korkusu gibidir yatınca neşter altına gerisi çorap söküğü gibi gelir.
Ancak görüntü kirliliği veya başka düşüncelerle kendisine beğenisi negatif olanların burun estetiği, göz kapağı estetiği, meme büyültme, meme küçültme, meme dikleştirme, kırışık gerdirme gibi estetik müdahalelere kendi istekleriyle maruz kalanlara acıyorum, onlarda estetik bağımlılık yapar her değişikliği zamanla yeniden beğenmeyecek ve estetik manyağı olacaklardır.
Netekim bunun birçok örneği canlı canlı piyasalarda mevcut.

#2434 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:41

Estetik cerrahi, plastik ve rekonstüriktif cerrahinin (yeniden yapma ve onarma cerrahisi) alt dalı olarak normal olan dokuların daha güzel hale getirilmesi tanımlanır. mucize yaratılmaz bir ameliyatla bir insanın hayatını değiştiremez.Ameliyat öncesinde bütün testlerin yapılması, genel sağlık durumunun ameliyata girmeye uygun olduğunun belirlenmesi gerekir.Estetik cerrahi görsel bir amaca yöneliktir ve deneyim çok önemlidir,cerrahın kendini kanıtlamış ve geliştirmiş olması önemlidir.ameliyat olmaya karar vermiş vücudunun herhangi bir yerinden memnun olmayan birini bu karardan vazgecirebilmek pek mümkün degildir.dısardan estetik ameliyatın gereksiz oldugunu söylemek kolaydır ama fizyolojik deformitesi olan bir insan elinde imkan varsa bundan kurtulmak isteyercektir. kişisel istek üzerine oldugu kadar dogustan gelen anomaliler şekil yapı bozuklukları kadar kaza travma gibi olaylar sonrasında da uygulanır.bi unutulmaması gereken nokta da ne olursa olsun en küçük ameliyatın bile alınan anestezik ajanlar sebebiyle hayati tehlike arz ettigidir.
Gönderilen Resim

#2435 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:48

Estetik cerrahi, plastik ve rekonstüriktif cerrahi (yeniden yapma ve onarma cerrahisi) hakkında teknik bilgiler vermişsiniz güzel olmuş da;
Sizin bu konudaki düşüncenizi tam olarak anlayamadım.

#2436 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:55

şimdi benim kalkıpta insanlara yaptırın yaptırmayın demem mesleki etik olarak dogru olmaz sonucta herkes bilinçli bir sekilde :P ben yaptırmam ihtiyacım yok demiş zaten.bu bir uzmanla görüsülerek alınması gereken bir karardır.sonucta sen rahatsız olmayabilirsin ama saglık acısından sakıncalıdır doktorun olman gerekir der ya da sen olmak istersin hekimin onaylamaz.

sormak istedigin sen yaptırırmısınsa; açıkcası anestezi alıp hayatımı riske atamam
Gönderilen Resim

#2437 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:58

Herşeye açık olmak lazım , önyargılı bakamam bu işe , icap ederse yapılabilir ... Hatta yoğun bir body building çalışması yaptığım ve 1-1.5 seneye yakın bir süredir yapmadığım için bana göre jinekomasti oldum :P kimine göre alakası yok , ama bana göre göğüs uçlarım belirdi , beni psikolojik olarak etkiliyor , sanırım ameliyat olabilirim ...
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#2438 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:59

Lokal anestezilerde ölüm riski yok denecek kadar azmış veya böyle bir riskin olmadığını varsayarsak olurmusunuz ?

Asıl sormak istediğim buydu :P

#2439 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 13:59

Kişiden kişiye değişir biri ister diğeri yok der.Param olursa yaptırırım.Bu dünya da bir çok şey gibi bu da maddi yeterliliğe bakar.Zenginsem o masadan hiç kalkmam... B)
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2440 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 14:04

Jinekomasti; Erkeğin vücudunun zamanla kadın vücuduna benzemeye başlaması hastalığı ki bu tamamen sağlık sorunu elbette ameliyat olmalısın.
Konumuz plastik cerrahi ve estetik.