İçerik değiştir

- - - - -

Günün Sorusu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4618 yanıt verildi

#2881 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 13:31

bence hiçbizaman o kalite yakalanamiyacak...bayiliyorum eskilere...
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#2882 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 13:38

eskiler her zaman daha iyidir. o yüzden eskiye dönüş var zaten
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#2883 topal_osman

topal_osman

Zaman buldukça takılır

• Yasaklılar
  • 113 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 13:41

beeencee
yeniler her zaman daha iyidir. o yüzden yeniye dönüş var zaten

#2884 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 13:42

yeniye dönüş diye bişey olur mu ?
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#2885 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 14:27

90'lar ve 80'lerin müzik kapasitesine ne yazık ki ulaşılabilineceğini sanmıyorum... Çünkü etrafın müziğinden çok magazinleriyle gündeme gelmek isteyenlerle dolu olduğunu düşünüyorum...

1-2 kişide olsa bence şimdilerde de güzel müzik yapılabiliyor... Ama magazinsel olaylarda adları çıkmadığı için pek dikkat çekmiyor die de düşünüyorum...
:happy:

#2886 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 14:41

Her dönem güzel müziklerde oluyor ama kötü olanda oluyor her yapılan güzel olmuyorki kişilerin zevkine göre değişir.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#2887 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 14:42

haklisin gizem....ama yine de eskiler daha güseeel :drummer:
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#2888 ArGuS

ArGuS

๑۩۞۩๑Kime ne...

• Üyeler
  • 6.416 Mesaj
  • İlgi Alanları:2d, 3d görsel tasarımlar...

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 15:14

80 lerde müzik sektöründe bir durağanlık var dı. Nasıl olmasın ki kaset yapanlar çalışmalarını gösterebilmek için film çekerlerdi.
Kısaca üretim az dı ama kaliteliydi...
90 lar gelince özel televizyonlarla birlikte diğer birçok sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de bir patlama oluştu.
Kaliteli isimlerin yanında kendilerinin müzik dediği, tuhaf sesler çıkaran isimlerde piyasada boy gösterdi. Türkiyenin pek çok ünlüsü de bu dönemde ortaya çıktı ama 90 lardan sonra önüne gelen herkes müzik piyasasına girmeye, kaset çıkarmaya başladı. Günümüzde ise dönem magazin dönemi, kim basında yer alırsa kim pofpoflanırsa o sanatçı...

Yanlışı gören ve önlemek için elini uzatmayan insan, yanlışı yapan kadar suçludur.

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#2889 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 16:37

Vallahi yazılanların hiç birine katılamayacağım. Elbette haklı olduğunuz şeyler var ancak 80'li yıllar müzik piyasası için altın yıllardı.
ekşisözlükdeydi sanırım 80 yılların anlatılıdğı bir yazıda geçiyordu bir cümle, (Yazı bana mail olarak arızadan gelmişti)
"Analog hayatlardan dijitale geçtik" diye bir şey.
Aslında tüm herşeyin açıklaması. Video klip piyasasının patlaması televizyonların dizilerin reklam cıngıllarının düşünülerek önümüze getirildiği yıllar. Yaptım oldu ile emek verdim yaptım arası bir şey. T cetveli, gönyeyi ve rapido kalemi bırakamayan bünyenin bilgisayar teknolojisiyle tanışması gibi.
Zahmet veren elle mucizeler yapabiliyorsunuz. İnsanlar müzik yapan insanlar kalın kaşları tuhaf kıyafetleriyle kendilerini TV ekranında gören müzisyenler. Yaşadıkları şoku bir düşünün. Kalpleri daha hızlı atmamış mıdır?
80'ler de tam böyle dönemlerdi. Duvarların yıkıldığı yıllarca süren savaşların son bulduğu. Yenilerine daha da görkemlilerine yelken açtığımız dönemler başladı. Bir kere herkesin bir 3. dünya savaşı sendromu vardı. Bond bizi nükleer savaşlardan yıllarca kurtardı. Her Bond'un müziği de filmi kadar ilgi görüyordu.
Lafı uzatmayım çünkü esnedikçe esniyor. Malum iş ortamı çok detaylı yazamıyorum.
Bu günün gençliğine eskilerde bir kaç parça sayın dediğinizde 10 tane sayabiliyorsa yarısından fazlası 80 lere aittir. Falco'nun jeany'sini hala çalıp kendinden geçen gençler gördüm. Money For nothing hala en bilinenler arasında. O dönem (80'ler) müziği ile filmleriyle magaziniyle bize kült malzemeler bırakmıştır.
Yeniden Analogdan dijitale geçersek (büyük bir değişim yaşarsak) müzik de bence 80'lerden daha iyi olur Ama şu anda değil nadiren o dönemden çok çok iyi şeyler çıksada bir ya da iki tane senede. Bu büyük değişim yaşanırsa çok daha iyi müzikler dinlemeye başlarız çünkü artık daha evrenseliz. İnternetle Uydularımızla dünyanın heryerini daha yakından kontrol edebiliyoruz.

Sadece gelecek kaygısı kalmayan toplumlar değişimin olumlu ya da olumsuz tokadıyla karşılaşan insanlar sanat yapar.

Salih Gönüller

#2890 greenyblue

greenyblue

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 200 Mesaj

Gönderim zamanı 09.10.2007 - 19:20

İnsanların yaşam şekilleri hayata bakışları değiştiği için belki de müzik de değişti. 80 ler moda açısından bi felaketmiş gibi geliyor şimdi bana ama müzik derseniz çok iyiydi bence. Keza 90 ların başı da öyle. Şimdi ise müzik aletinden değilde bilgisayarlardan çıkan elektronik sesleri duyuyoruz. Şarkıcının sesinin ise gerçekte nasıl olduğunu bilemiyoruz. JoHoR dediği gibi Anologdan dijitale geçerken epey değiştik. Gelecekte buna benzer olacak. Ben daha iyi olacağına inanmıyorum. Zevkler ve renkler tartışılmazmış gerçi.

Bir örnek :Sezen Aksu hala güzel şarkılar yapıyor ama 80 lerdeki şarkıları kadar güzel değil. Onlar hala unutulmuyor, genci yaşlısı biliyor.Yeni yaptığı şarkıların bir kısmını yaşı biraz ilerlemiş kimseler genelde bilmiyor.(Benim şahsi fikrimdir.)
Οζδε

#2891 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 00:29

Günün cevabını dokuzharf verdiği için 10 Ekim Çarşamba gününün sorusunu kendisi soracak.

Günün sorusu: Malumunuz üzere bu hafta Ramazan Bayramını idrak edeceğiz. Bayramlarda büyüklerimizi ziyaret etmek , ellerini öpüp bayramlarını kutlamak adettendir. Ailemiz dışındaki büyüklerimiz veyahutta küçüklerimizi ziyaret etmek , bu bayrama özel Çocuk Esirgeme Kurumu , Huzurevine gitmeyi planlıyor musunuz ? Ve onlar için neler yapılabilir / yapıyorsunuz ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#2892 BucuK

BucuK

: вєş’є вєş vαя :

• Dokunulmazlar
  • 6.410 Mesaj
  • İlgi Alanları:* qαγєτ ίlqίsίz *

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 00:43

eğer vaktim olursa çocuk esirgeme kurumuna gitmeyi düşünüyorum
yapılması gerekenlere gelince, herkes istediğini yapsın, mutlu olmak, mutlu etmek adına
benim uzuuuun süredir aklımda bu konu -yakınlarım bilir- bir çocuk evlat edinmeyi çoooook istiyorum, allah nasip ederse en erken 5 yıl sonraaaaa

kanunlar biraz katı yok 5 yıllık evli olacaksın o olmadı 30 yaşını geçmiş olacaksın, ama allah kolaylığını verir tabi zaman geçecek ve biz kavuşacağız

daha doğmamış bir çocuğa şimdiden sevgi biriktiriyorum,
allahım! bu sevgiyi sahibine ulaştırmayı nasip eyle

amin!

Bu mesaj PesimistiC tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.10.2007 - 00:49

#2893 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:05

Hep gitmek istiyorum ama bir türlü gitmek kısmet olmuyor nedense..

En son 3-4 sene önce İstanbul Küçükyalı'daki Çocuk Esirgeme Kurumunu ziyaret etmiştik ailece..Çocukların bizi gördüğü andaki sevinçleri,insanı çok farklı bir dünyaya alıp götürüyor..

İmkan bulunabildiği anda hem büyüklerimiz hem küçüklerimiz ziyaret edilmeli..İmkan varsa hediyeler alınmalı..O anki yaşadıkları sevinçleri gerçekten görülmeye değer..Bayramları beklememek lazım...

Bu mesaj gLamour tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.10.2007 - 15:08

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2894 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:23

ben insanlik adina, insanligin gereklerini yapmamak adina kendimden utaniyorum.
yalnizca bayramda ya da özel günlerde böyle yerleree ziyaretlere gitmis olup siradan insan gibi hissetmemek icin kendimi, bayramda gitmiyorum tabi ki..
ama diger günler gidemedigim icin de feci utaniyorum.
gidememek degil, gitmemek benim yaptigim, herkes gibi davranmak, onlari unutmak, dünya telasesinde kaybolmak ne aci.
onlari cok seviyorum, bu bayram degil ama bayram sonu gidip ziyaret edicem, fotograflarini koyayim harabemize.

hatirlatma icin tesekkürler günün sorusu..
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#2895 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:29

Daha önce her iki kurumada gitmiştim.Şimdi artık yaşlandık bayrağı daha gençlere devrettik diyelim...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2896 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:50

Shy bayramda elini öpmeye geliimi :confused:

Sende kurban bayramında bize gel,küçük bi kız çocuğu sevindir,çok sevap bak cidden :huh:
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2897 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:52

Shy :confused: :huh: *lol

Değişiklikler Kaydedildi...

#2898 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 10.10.2007 - 15:57

Bayramda beklerim mini minicikler küçücükler için şeker aldım dün akşam.Mendil de verecem.Ama elimi öpmeniz lazım...

:confused:
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#2899 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 00:58

Keşke bir şeyler yapabilsem.. Kendi akrabalarımı bile ziyarete gitmiyorum ki :icecream:

11 Ekim için..
Günün sorusu: Sınır ötesi harekât yapılmalı mı? Yapılırsa PKK biter mi?
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#2900 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 11.10.2007 - 01:11

hı hıı, biter. esamesi bilem kalmaz :P

tabe bu işin şaka tarafı ;) ; bu konuda, yapılacak uygulamalar bir bütünün parçası şeklinde olmalı. yaani tek başına bi harekatın getrisi mi, götürüsü mü olur? iyi hesap yapılmalı. bu iş bu kadar uzadığına göre, sayın yetkililer mevcut harekatın sıkıntılarını düşünmüşlerdir herhalde. buna göre de önlemler alınmıştır diye düşünüyorum.

ama bazı hususlarda da kazancı olacaktır kanaatindeyim. şöyleki; en azından Türkiye Cumhuriyeti' nin self determinasyon hakkını kimsenin ipoteğine bırakmayacağının, gerektiğinde oralara girebileceğinin bir ifadesi olacaktır. oradaki aşiret ağası da amerikan amcalarına rağmen gerektiğinde türkiye' nin canına okuyabileceğini görmesi açısından önemli olacaktır.

ayrıca, pkk hainlerinin de kurtarılmış bölge kazanımlarının suya düşebileceğinin bir göstergesi olacaktır.

A.B nin de; "haaa, bu işin sonu kötü olacak, biz biraz daha şu pkk' lılara dikkat edelim. Türkiye' yi bir çıkmaz sokağa sokup kaybetmiyelim." i düşünmesi açısından kazanım olacaktır.

kısaca kazanımımız, Türkiye' nin herşeye rağmen ayakta olduğunun ilanı olduğu yönünde olacaktır. yoksa orda, 50-100 terörist öldürmekten öte bi başarı beklemiyorum ben. ( adamlar da kek gibi bizi beklemiyorlar ya :icecream: , anında barzani amcalarının şehirlerinde kaybolacaklardır. )
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?