İçerik değiştir

- - - - -

Gelirim yok dedi kodesi boyladı.!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.12.2006 - 21:06

Hayrullah Mahmud, Lale Manço hakkında yazdığı yazıyla ilgili "geliri olmadığı" için bir hafta hapse mahkum oldu

ÖZEL HABER

Burası Türkiye, olur böyle şeyler demeyin.

Aşağıda okuyacağınız olay bir gün sizin başınıza da gelebilir.

Hayrullah Mahmud bir gazeteci-yazar.

Sabah Gazetesi΄nde yazdığı yıllarda rahmetli Barış Manço΄nun eşi Lale Manço ve ilişkileri üzerine bir yazı yazar.

Lale Manço, Mahmud΄u mahkemeye verir.

Dava sürerken mahkeme Hayrullah Mahmud΄dan mal varlığı bildiriminde bulunmasını ister.

Mahmud, "Mal varlığımda bir gelirim yok" beyanını mahkemeye iletir.

Buraya kadar herşey normal.

2004 yılı Şubat ayında Uzan Grubu΄ndayken TMSF tarafından el konulan Star Gazetesi ve Televizyonu Ankara Temsicisi olan Hayrullah Mahmud, Hükümet΄in operasyonu sonrası görevden alınır. Görevden alınmakla kalmaz, tazminatsız olarak kurumu küçük düşürmek maddesinden iş akdi fesh edildiği için tazminat da ödenmez.

Tam üç yıldır işsiz bir gazetecidir.

Mahkeme başkanı hakim, Hayrullah Mahmud΄un bu hikayesini bilmesine karşın, bir gazeteciyi "Neden gelirin yok" diyerek, yalan mal beyanında bulunuğu gerekçesiyle kodesi boylatır.

Şimdi Mahmud gelirinin olmamasının cezasını çekiyor.

Bu ülke Gaziantep΄te üç dilim baklava çalan çocukların cezaevine yollanmasından sonra gelirim yok diyen işsiz bir gazetecinin de kodesi boylamasını tarihinin kara sayfalarına yazdırdı.

Hayrullah Mahmud yazılarında Alman şair Martin Niemüller’in şu mısralarını yazardı...

Almanya’da, Naziler komünistleri içeri attı.

Sesimi çıkarmadım!..

Çünkü Komünist değildim.

Sonra Yahudileri içeri tıktılar.

Bu kez de sesimi çıkarmadım.

Çünkü Yahudi de değildim!

Derken sıra sendikacılara geldi.

Hala susuyordum!

Çünkü sendikacı da değildim.

Sonunda beni de götürdüler.

Ama, sesini çıkaracak kimse kalmamıştı!

Hatırlatalım dedik...

www.habermen.com

#2 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 01:12

Gelirim yok derken

Sabah Gazetesi΄nde yazdığı yıllarda

Star Gazetesi ve Televizyonu Ankara Temsicisi olan Hayrullah Mahmud

bunları hiç bir gelir sağlamadan mı yapıyormuş pek anlamdımda. Savcı, hakim bunları anlayamıyor mu sizce? Devlet sizce çok mu salak, yani yukarıdaki işleri yapan "sayın" zat nasıl oluyorda gelirsiz oluyor...

Bence sorun şu baklava çalan çocuğa ceza verilmeli bence, sorun hırsızlık yapan herkese bu uygulanmalı.... Ayrıca bence olaya acımtrak katmak dışında; baklava çaldığı için içeriye giren çocuktan alıntı yapılmasınında pek bir anlamı yok gibime geldi...

Bu mesaj _KajmeraN_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.12.2006 - 01:13

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#3 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 01:22

zamanında iyi söğüşlediler ülkeyi bırakda 1 hafta yatsın içerde. ben olsam bi ömür veririm.

bide ben anlamıyom neden popüler oldu bu sistem. parası olan ve hapsi boylayacak olan kişiler parti kuruyo bizim saf halkımız onları lider yapıyo sonra adamlar bi yasa çıkarıp mahkumiyetlerini bitiriyolar ve kendine bile hayrı olmayan adamlar bizi yönetiyo.
Erdoğan la başladı bu sistem.
Şirketler Hükümlülere iş bile vermezken bizim halkımız liderlik veriyo. Off allahım off.
utter nonsense

#4 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 03:53

gelmiyecek mi bu ülkenin başına bi tane adam gibi idareciler

baklava olayına gelirsek acaba çocuklar hangi duyguyla çaldılar o baklavaları aç olsalar ekmek yürütürlerdi demekki karınları tok sırf keyfi bi hırsızlık yada üstünden para kazanmak için olan bu hırsızlığın sonucu çocuk oldukları için cezaevinde bitmemeliydi bence

diğeriyse devlete yalan sölenmez devlet işine geldiği zaman o yalanı bulur sonra sokar senin gö...züne canım yanlış anlamayın
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#5 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 16:51

Gelirim yok derken

Sabah Gazetesi΄nde yazdığı yıllarda

Star Gazetesi ve Televizyonu Ankara Temsicisi olan Hayrullah Mahmud

bunları hiç bir gelir sağlamadan mı yapıyormuş pek anlamdımda. Savcı, hakim bunları anlayamıyor mu sizce? Devlet sizce çok mu salak, yani yukarıdaki işleri yapan "sayın" zat nasıl oluyorda gelirsiz oluyor...

Bence sorun şu baklava çalan çocuğa ceza verilmeli bence, sorun hırsızlık yapan herkese bu uygulanmalı.... Ayrıca bence olaya acımtrak katmak dışında; baklava çaldığı için içeriye giren çocuktan alıntı yapılmasınında pek bir anlamı yok gibime geldi...

Hayrullah Mahmud 3 yıldır işsiz olduğu için geliri yok!

#6 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 17:06

GAZETECİ HAYRULLAH MAHMUD’U

“NİYE YAŞIYORSUN?”

DİYE HAPSE ATTILAR

NİTELİKLİ DOLANDIRICILAR, NİTELİKLİ VATAN HAİNLERİ, NİTELİKLİ SATICILAR DIŞARIDA;

NİTELİKLİ VATANPERVER VE ATATÜRKÇÜ GAZETECİ HAYRULLAH MAHMUD CEZAEVİNDE

Adaletsizliği yaşamak ve her anını izlemek nasıl bir duygudur diye sormak Türkiye’de boşunadır. Çünkü her an Türkiye’de “adaletsizlik” oluk oluk akar.

Hayrullah Mahmud bir gazeteci, bir dost şimdi cezaevinde. Siyasallaşan, mafyalaşan, rantlaşan ve güçlünün hakkını savunan bir mekanizma yüzünden.

Cezası tuhaf, süreç tuhaf, işlem tuhaf. Dahası dün Ankara Adliyesi’nde olayı sorduğumuz hakim ve savcıların ifadeleri de tuhaf. “Bu ceza niye verildi anlamadık.”

Olay şu;

Hayrullah Mahmud, yazdığı bir yazı sebebi ile Sabah Gazetesi ile birlikte tazminata mahkum olmuş. İcra takibi başlamış. Yasal sürede “mal beyanı”nda bulunulmuş, üstelik usulüne uygun.

Cezası ise, usulüne uygun değil. Mal beyanı dilekçesi dosyaya konulmamış. Daha sonra beyanda bulunulduğu ispatlanmış. Ama yine ceza alıyorsunuz. “Üzerime kayıtlı menkul ve gayrı menkulüm yok, işsizim şu an çalışmıyorum.” demenize rağmen. Hakim Bey, birilerinin de katkısı ile “Hayatını nasıl idame ettiriyorsun, hiç gelirin yoksa?” diye 10 gün disiplin cezası veriyor.

Cevap: Bu adaletsizliğe sebep olan herkese bir gün bu iğfal ettikleri “adalet” lazım olacak, devlet bugün acz içinde ise yarın olamayacak. Hakim Bey, çok iyi bildiğiniz gibi Türkiye’de bir insan işsiz kalınca, borç-dert yaşar. Meslek dayanışması, arkadaş yardımlaşması devreye girer. Yine çok iyi bildiğiniz gibi Hakim Bey, Türkiye’de bir insan Türk milletine ait hasletlerle işsiz de olsa, geliri hiç olmasa da ayakta kalabilir. Ama “adalet” böyle ayaklar altına alınırsa, o ülke ve o millet ayakta kalamaz.

28 Şubat’ta “Hukuk siyasallaşıyor” diye ortalığı yıkanlar, bugün bizzat hukuku siyasallaştırıyorlar.

28 Şubat’ta evrensel hukuktan başlayıp, adalet üzerine olmadık yazılar yazanların ağızlarından bugün kan akıyor.

28 Şubat’ta “hukuk” arayanlar ve “para” ile satın alanlar, yabancı devlet yardımı ile bir yerlere gelenler, bugün, kim doğru söyledi ise dava açıp, türlü yollardan kişileri mahkum ettiriyor.

Bu Süreç de Bitecek

Bu süreç de bitecek. Herkes adaletin önünde hesap verecek. O zaman gelince, şimdi gevrek gevrek gülen ve “iktidar”ı insanların üzerinde dikta kurmak zannedenleri bizler “ibretle” izleyeceğiz.

Türkiye’de HAKİMLERİN olduğunu, üstelik SATILMAYAN HAKİMLER’in, SATILMAYAN SAVCILARIN olduğunu herkes görecek.

Bu süreç bitince siyasal, istihbari ve idari işgal bitince, Türkiye’de adaletin adil biçimde işleyebileceği herkese gösterilince – şimdi inanmasanız da – göğsünüzü gere gere “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diyeceksiniz.

“Beton Mustafa” dediğiniz heykeller bile yüzünüze tükürürken, ellerinizle yüzünüzü örtemeyeceksiniz.

Sevgili Hayrullah Mahmud, Ankara’da yakinen izlediğin sürecin ne tür bir foseptiğe dönüştüğünü bizzat yaşıyorsun. Hep konuştuğumuz gibi “rüzgar ekenler, biçtikleri fırtınanın kurumuş yaprakları olurlar”.

Son söz; Türkiye’de satın alınmamış hakimler, savcılar ve devlet var. Zamanı gelince “Aaa varmış!” diyeceksiniz!

Saygılar

SESAR

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 19:04

Hayrullah Mahmud 3 yıldır işsiz olduğu için geliri yok!

3 yıldır ne yiyormuş bu adam sorması ayıp ?

“Beton Mustafa” dediğiniz heykeller bile yüzünüze tükürürken, ellerinizle yüzünüzü örtemeyeceksiniz.

Off yaa , bıktım her türlü haberin yanına Atatürk adının yazılmasından.
Arkadaş bırakmadınız ki rahat uyusun yaa..

Bu mesaj dokuzharf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 21.12.2006 - 19:07

Değişiklikler Kaydedildi...

#8 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 21.12.2006 - 19:12

Tabi gelmeli biri izledigi çizgi haricinde olanları asmalı..
Ne istediğinizi bir daha düşünün başınıza mal olabilir..

smiley-sport036.gif  

#9 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 22.12.2006 - 00:51

Sevgili gazeteci Hayrullah Mahmud'un,icra takibinden sonra ki 7 gün içerisinde mal beyanında bulunmama cezasının 10 gün disiplin hapsi olduğunu bilmeyecek kadar aciz olduğuna inanmıyorum. Kaldı ki okuma yazması olmayan,ilamlı-ilamsız takiplerde itiraz süresini kaçıran ve bununla birlikte mal beyanında bulunamayan vatandaşlarımızın hakkını gözetmedikten sonra hukukun tartışılması Hayrullah Mahmud efendiden başlarsa ben senin fikrinden de şüphe ederim dost.

Ne olur elinizi çekin yakamızdan.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#10 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 23.12.2006 - 00:03

Budur işte olay... Buna da Savunman varsa bence hiç yazma çünkü saçmalayacağına eminim..

Millet Açlıkdan ölüyo. asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan insanlar var. onların zor durumları aklınıza bile gelmesin. gidin el alemin işe yaramaz insanları için propaganda yapın siz. siz ve sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz.

Şuna da eminim ki; Bu İnsaların Hepsi "Sosyete Dilencisidir."

Seni Beni Sömürerek Biyerlere Gelmiş insanlara Yandaşlık Yapmayın.!
utter nonsense

#11 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2006 - 01:03

Sevgili gazeteci Hayrullah Mahmud'un,icra takibinden sonra ki 7 gün içerisinde mal beyanında bulunmama cezasının 10 gün disiplin hapsi olduğunu bilmeyecek kadar aciz olduğuna inanmıyorum. Kaldı ki okuma yazması olmayan,ilamlı-ilamsız takiplerde itiraz süresini kaçıran ve bununla birlikte mal beyanında bulunamayan vatandaşlarımızın hakkını gözetmedikten sonra hukukun tartışılması Hayrullah Mahmud efendiden başlarsa ben senin fikrinden de şüphe ederim dost.

Ne olur elinizi çekin yakamızdan.

Yasal sürede “mal beyanı”nda bulunulmuş.
Mal beyanı dilekçesi dosyaya konulmamış. Daha sonra beyanda bulunulduğu ispatlanmış.

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.12.2006 - 01:04

#12 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2006 - 01:07

Budur işte olay... Buna da Savunman varsa bence hiç yazma çünkü saçmalayacağına eminim..

Millet Açlıkdan ölüyo. asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan insanlar var. onların zor durumları aklınıza bile gelmesin. gidin el alemin işe yaramaz insanları için propaganda yapın siz. siz ve sizin gibiler yüzünden bu haldeyiz.

Şuna da eminim ki; Bu İnsaların Hepsi "Sosyete Dilencisidir."

Seni Beni Sömürerek Biyerlere Gelmiş insanlara Yandaşlık Yapmayın.!

Millet Açlıkdan ölüyor, asgari ücretle ev geçindirmeye çalışan insanlar var. onların zor durumları aklımıza geliyor.
Hayrullah Mahmud çok iyi bir gazetecidir.
Burada propoganda yapılmıyor!

#13 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 24.12.2006 - 01:10

BİR HAFTA HAPİS MOLASI YA DA ERDOÐAN’IN, HUKUKUN VE DE DEMOKRASİNİN IRZINA GEÇTİÐİ ANKARA’DA GAZETECİ OLMAK?!

1 hafta demokrasi molası?!

Eş Başbakan ve AKP Eş Genel Başkanı Erdoğan, BOP’un çökmesi üzerine panikte;
“Hayrullah Mahmud’dan intikam alacağım” diyor.
MİT Müsteşarı ve Emniyet İstihbarat Daire Başkanı da, “Baş üstüne efendim” deyip, verilen bu “siyasi talimat”ı yerine getiriyor.
Neden?!
Niçin?!
Niye?!
Erdoğan’ın BOP sürecindeki hukuksuzluklarını, vurgunlarını, yolsuzluklarını gördüğüm, sizlerle paylaştığım, üç maymunu oynamayı reddettiğim için…
Mal bildiriminde bulunduğum halde; Yargı, tüm hukuk kurallarını ayaklar altına alarak, işe iade davamdan sonra, eksik yargılamanın neticesi olarak, yeni bir “siyasi karar”ın daha altına imza attı ve “Hayrullah Mahmud’a 10 gün hapis cezası” verdi.
Erdoğan ve ekibinin 3 yıldır yaptıkları araştırmanın, kurdukları komplonun neticesi bu!
Oysa ki…
Aynı yargı ve Şenkal Atasagun’un başında bulunduğu MİT, Erdoğan’ın oğlu trafik kazası yapıp ses sanatçısı Sevim Tanürek’in ölümüne sebep olduğunda, görmezden gelmeyi, hadisenin üstünü örtmeyi tercih etmişti.
Ne acı!
Ne büyük dram!
Aynı yargı, İstanbul Belediyesi’nde başkanlık yaparken, yüzde 100 suçlu bulunan Erdoğan’ın TBMM’ye Edelman’ın tavsiyesi ile girebilmesi için suç dosyalarını “sümenaltı” etmeyi kabul etmişti.
Bana gelince, yüzde 100 haklı olduğum ve de mağdur edildiğim bir konuda, hapis kararı aldım!
Şimdi bu kararı, bir “Demokrasi Madalyası” gibi göğsüme asıp, demir parmaklıkların ardına doğru ilerliyorum.
Muğber değilim!
Neticede bu bir vatan kavgasıydı!
Demokrasi kavgasıydı!
“Ölmek var dönmek yok” dedik!
“O yoldan dönersek namerdiz” dedik.
Netice ortada!
Evet hepinizden, 2007 Yılbaşı ve Kurban Bayramı öncesinde, 10 günlük hapis ya da demokrasi molası istiyorum.

Ölmez sağ kalırsak, içerden çıktıktan sonra, Erdoğan’ın ne iş yaptığı belli olmayan kardeşinin malvarlığını, çocuklarının ne iş yaptığını, nasıl geçindiğini, boğaz kıyısındaki 5 villayı nasıl ve kimlerin aklına uyarak satın aldığı sorusunun cevabını, hep birlikte aramaya devam ederiz.
Ezcümle, hukuk bir gün hukuksuzluğun ardına sığınan, hukuksuzca kararların altına imza atan ve hukuku siyasallaştıran, hukuku AKP’lileştiren herkese lazım olacak!
Hakkınızı helal edin…
Allahaısmarladık…

Sevgiler

Hayrullah Mahmud

[ Ceza yedi diye Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine laf edecekse burada değil , mahkemelerde arasın hakkını. ]

Bu mesaj dokuzharf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.12.2006 - 11:37

#14 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2006 - 11:30

Ceza yedi diye değil bu hükümet yanlışlar yaptığında eleştiriyor Hayrullah Mahmud!
Yargı siyasallaşmıştır.

#15 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 25.12.2006 - 12:03

Peki savunduğunuz/savunduğu insanın yaptıklarını neden elştirmemiş bu pek sayın devlet aşığı zat! Adam çalmış çırpmış, onun yüzünden banka zedeler, ekonomide bilmem ne kadarlık zaralar oluşmuş bunları neden dile getirmemiş...

Sence çok mu salak duruyo bu halk! Yada o pek sayın zatça!

BİTTİ!

CAN_i

#16 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 25.12.2006 - 13:58

la kardeşim kardelene ne bağırıyonuz
adam yediği kaba zıçar mı?
zaçmaz.
yediği kaba yemeğini koyan kim?
aha bu zatlar
kardelene ne derseniz deyin
o kabında ki yemeğin olup-olmadığına bakar.
bir gün kardelen üzgünüm cebine harçlık koyamadık derseler
sen o zaman gör kardeleni
bizim unuttuklarımızı dile getirecek bu zatlar için

aklıma bir deyim geldi de şikdi
söylim mi yazim mi?
du yazim

parayı veren düdüğü çalar :mad:

mahmutlar ölmez vatan bölünmez :mad:
Turkish Rock Legend

#17 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.12.2006 - 19:49

Kardelen'in 20 Kasım 2005 tarihinde forumumuzda yazdığı mesajı ;

Star medya grubunun Ankara temsilcisi Hayrullah Mahmud, maaşının 28 milyar olduğu haberleri üzerine bir açıklama yaptı.
Şubat 2004 12:49 Perşembe"17.04.2003 tarihinde Star Haber Ajansı’na girişim yapılmış. Bu tarihte Star Tv’nin Ankara Temsilcisi olarak göreve başladım. Bu şirkette 30.09.2003’e kadar çalışmışım… Sonra kadrolarımız BDDK’nın isteği üzerine Ulusal Basın’a alındı… Fatih Çekirge ve ekibinin star Gazetesi’ndeki görevlerinden ayrılmasından sonra, hem gazetenin hem de televizyonun temsilcilik görevine getirildim. Bu yeni göreve gelmemin ardından maaşım değişti. Gazetenin görevden ayrılan temsilcisinin aldığı maaş da benim maaşımın üzerine eklendi. Engin Saydam’ın bu rakamı (14 milyarı) reddetmesi üzerine 10 milyar liraya yükseldi.

1.10.2003 tarihinden itibaren Ulusal Basın’dan 10 milyar maaş almaya başladım. Bende bu rakamı kabul etmedim.

Bunun üzerine maaşım, konuştuğumuz rakama 1.12.2003 tarihinden itibaren, 14 milyar liraya yükseldi.

Biri gazeteden (6 milyar) diğeri de televizyonun (8 milyar) temsilcilik görevinden kaynaklanan iki maaşım var…

Bunun toplamı da 14 milyar yapıyor!.."

Superpoligon

Mesajın bulunduğu yer : http://www.harabe.ne...indpost&p=27183

Aylık 14 milyar maaş.. (:

#18 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Gönderim zamanı 26.12.2006 - 00:25

bir de 3 yıl iş işsiz kalmış diye mi konuşuluyor...fesubhanallah....
zula sağlam...

geldin.buldun...Gönderilen Resim...sevdim.güldüm...

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 26.12.2006 - 00:32

Aylık 14 milyar maaş alacak ve sonrasında gelecekler efendim gelirim yok dedi diye kodese tıktılar. Yuhh yani yuuuhh..